/nginx/o/2018/07/16/10247775t1habff.jpg)
Latvijas Dabas muzejā no 10. līdz 13. septembrim apmeklētāji varēs veldzēties dāliju krāšņajā valstībā — izstādē «Rudens rota — dālijas», kas organizēta sadarbībā ar Rīgas Dārzkopības un biškopības biedrības Dāliju audzētāju sekciju, vienkopus varēs apskatīt vairāk nekā 400 dažādu krāsu, formu un lielumu dāliju šķirnes.
Interesentiem būs iespēja saņemt speciālistu konsultācijas un padomus dāliju audzēšanā. Izstādes atklāšana 2. stāva izstāžu zālē plkst. 12.00, portālu «Apollo» informēja Lāsma Vagoliņa, Latvijas Dabas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste.
Ja vien laika apstākļi būs labvēlīgi un ziedus nesabojās lietus un krusa, izstādē būs redzami jaunumi dāliju šķirņu daudzveidībā — izcilā japāņu selekcionāra Koniši lielziedu dālijas (tās šogad uzziedējušas neparasti agri). Tāpat izstādē būs skatāma pagājušā gada Parīzes starptautiskās dāliju izstādes uzvarētāja franču selekcionāra Ernesta Turka ūdensrožu grupas dālija 'Bel Amour', kā arī Francijas dāliju biedrības prezidenta un selekcionāra Mišela Roberta dāliju šķirnes — viņa aizraušanās ir šķeltziedu dālijas.
Daža laba dālija dzimusi arī tepat, Latvijā, un gaida, kādu vērtējumu dos izstādes apmeklētāji. Pērn rīkotajā dāliju izstādē Dabas muzejā vislielākās apmeklētāju simpātijas izpelnījās Ernesta Turka dālija 'Paso Doble'.
Izstādē piedalīsies selekcionāri un kolekcionāri — Aivars Baroniņš, Andris Stukle, Inese Mellace, Rita Bumbiere, Helga Ancāne un citi.
Tālajā 1881. gadā Vācijā uzziedēja lodveida dālija — dzeltena ar sarkaniem galiem, kurai tika dots nosaukums 'Kaiser Wilhelm'. Vācu dāliju audzētājiem izdevies to saglabāt un atjaunot agrākajā krāšņumā. Vai tā spēj sacensties ar šodienas skaistulēm, vai tas ir tikai skaists vārds dāliju vēstures grāmatā — varēs izvērtēt katrs izstādes apmeklētājs pats.