Šodienas redaktors:
Kārlis Melngalvis
Iesūti ziņu!

«Dinamo» pret HK MVD - kurš kuru?

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto
Foto: Lita Krone/LETA

Rīgas «Dinamo» hokejisti piektdien uzsāks KHL Gagarina kausa izcīņas otrās kārtas dueli pret Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadīto Balašihas HK MVD. Šī pāra uzvarētāji Rietumu konferences finālā tiksies ar Jaroslavļas «Lokomotiv» vai Maskavas «Spartak» hokejistiem.

Vārtsargi

Masaļskis sērijā pret Sanktpēterburgas SKA līdz trešās spēles vidum bija pretinieku «ļaunais ģēnijs» (atvairīti 96,2% metienu), tomēr pret HK MVD, visticamāk, nāksies iztikt bez viņa. Pruseks nav tāds brīnumdaris kā Edgars, taču ir viens «bet»... Neaizmirsīsim, ka pagājušajā sezonā čehu vārtsargs pēc pāriešanas uz «Dinamo» aizvadīja sešas «sausās» spēles (vidēji mačā - 1,70 ripas), «izvelkot» vairākas spēles, kurās uzbrukums, maigi sakot, «nespīdēja».

Jā, pērn «Dinamo» it kā bija drošāka aizsardzības līnija, taču sērijā pret SKA «rīdzinieki» vairs neizskatījās pēc komandas, kura pēc ielaistajām ripām ir 20. vietā regulārajā sezonā. Ja HK MVD netiks ļauta brīvība uzbrukumā un līdzīgi kā pirmajās divās spēlēs pret SKA pretinieku metieni bieži vien lidos mūsu vārtsargam krūtīs, tad Pruseks nav siktāks «mūris» par Masaļski.

Aizsardzība

Daudzi treneri dažādos sporta veidos uzsvēruši, ka 95% no aizsardzības veido gribasspēks un pašatdeve. Sorokins pēc sērijas pret SKA neslēpa, ka šosezon noskaņojums pirms play-off spēlēm bijis pavisam citādāks nekā pērn, arī KHL un SKA prezidents Aleksandrs Medvedevs norādīja, ka «rīdzinieki» bija vairāk tendēti uz uzvaru, bet Sergeja Briļina atziņa bija lakoniska - izslēgšanas spēlēs uzvar tā komanda, kura to vairāk grib.

Gan «Dinamo», gan HK MVD šosezon jau ir izpildījuši klubu vadības izvirzītos sezonas uzdevumus, tādēļ svarīgi būs tas, kura komanda kaujiniecisko noskaņojumu spēs saglabāt arī pēc tam, kad darbs jau IT KĀ ir padarīts. Jāpiebilst, ka «rīdzinieki» sērijā pret SKA vidēji mačā ielaida tikai 1,75 ripas, taču HK MVD šis rādītājs pret CSKA bija vēl labāks - 1,67.

Uzbrukums

Izslēgšanas spēles nav tie mači, kuros uzvaras tiek gūtas 5:3, 6:4 vai 7:5, tādēļ salīdzināt regulārās sezonas rezultativitāti un play-off spēļu rezultativitāti nebūtu korekti. Taču HK MVD pēc pirmās kārtas sērijas ir labākais metienu realizācijas procents starp visām komandām, kas norāda uz to, ka savas izdevības uzbrukumā Znaroka vadītā komanda prot pārvērst vārtu guvumos.

Tāpat interesanti, ka regulārajā sezonā abas komandas ļoti veiksmīgi aizvadīja tieši pirmās trešdaļas, kuras play-off spēlēs bieži vien nosaka turpmākā mača gaitu (to pierāda arī sērija pret SKA). Tādēļ ļoti svarīgi būs, kā «Dinamo» hokejisti iesāks ne tikai visu sēriju, bet arī pirmo maču, jo atspēlēties pret tik disciplinētu un organizētu komandu bieži vien nepietiek ne spēka, ne laika. SKA komanda tagad to saprot...

Vairākums/mazākums

Nevienam noslēpums nav arī tas, ka milzīga nozīme play-off mačos ir spēlei nevienādos sastāvos. Kamēr mēs Rīgā priecājāmies par «Dinamo» vairākumu, kurš no regulārās sezonas 17,2% pieauga uz 18,8% sērijā pret SKA, tad HK MVD no 15,9% šo rādītāju «uzaudzējuši» līdz 28,6%! Par laimi «Dinamo» ir izdevies sakārtot spēli mazākumā, kas bija otrā sliktākā regulārajā sezonā, bet pret SKA sasniedza 93,3%, taču arī šeit Balašihas komanda ir solīti priekšā - sērijā pret CSKA 95,2%.

Neskatoties uz šiem rādītājiem, viena lieta tomēr iepriecina - pirmajā play-off kārtā «rīdzinieki» vidēji mačā uz noraidīto soliņa pavadīja tikai 9:00 minūtes - vismazāk no visām 16 komandām. Ja izdosies aizsardzībā nospēlēt tikpat «tīri», tad HK MVD vairākuma realizācijas procents tik draudīgs vairs nešķitīs. Turklāt «miliči» vidēji spēlē sapelnījuši par desmit soda minūtēm vairāk.

8. Rīgas «Dinamo» pret 2. Balašihas HK MVD - regulārajā sezonā: 0-2 (1:2, 2:4).

Dueļi

Pruseks (vidēji spēlē ielaistas 1,99 ripas, atvairīti 94,1% metienu) pret Maiklu Gārnetu (1,67, 91,5%);
Sandis Ozoliņš (0+3, lietderības koeficients neitrāls, 8 soda minūtes) pret Martinu Štrbaku (1+3, lietderības koeficients neitrāls, 6 soda minūtes);
Martins Karija (3+2, lietderības koeficients +2) pret Metu Elisonu (2+3, +1, 2 soda minūtes). 

Komentāri
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu