P 25.01.2021.

Riekstiņš: skandāls ar «World Expo» izstādi apdraud Latvijas reputāciju

FOTO: Lita Krone/LETA

Skandāls, kas radies saistībā ar Latvijas paviljonu starptautiskajā izstādē «World Expo 2010», apdraud Latvijas reputāciju, aģentūrai BNS pavēstīja bijušais ārlietu ministrs Māris Riekstiņš (Tautas partija).

Viņš atzina, ka tas ir apliecinājums ekonomikas ministra Arta Kampara nespējai kontrolēt ministrijas un tās padotībā esošo iestāžu darbu.

Riekstiņš atgādināja, ka neskaidrības par finansējuma piešķiršanu šim projektam bijušas jau kopš brīža, kad sākts darbs pie paviljona idejas izstrādes. Turklāt nepārtraukti bijuši dzirdami arī Kampara apliecinājumi tam, ka ministrija risina finansējuma jautājumu un nav pamata bažīties par Latvijas sekmīgu dalību izstādē.

Bijušais ārlietu ministrs uzsvēra, ka atbildība par valsts pienācīgu dalību šāda mēroga pasākumos vispirms ir valdībai un tai padotajām iestādēm. «Tā vietā, lai visas neskaidrības risinātu konstruktīvās sarunās, pašlaik izskatās, ka valsts par vairāk nekā diviem miljoniem latu būs nopirkusi kārtējo skandālu, nevis labu valsts prezentāciju,» norādīja Riekstiņš.

Jau ziņots, ka pēdējās dienās starp Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Ekonomikas ministrijas un «Aerodium» pārstāvjiem ir nesaskaņas par to, vai Latvijas paviljons ir nodots ekspluatācijā vai nav.

Latvijas paviljons starptautiskajā izstādē «World Expo» Šanhajā tika atklāts 26.maijā ar premjera Valda Dombrovska lidojumu «Aerodium» vēja tunelī.

Latvijas paviljons arī ikvienam izstādes apmeklētājam piedāvā izmēģināt Latvijā radīto jauno vertikālā vēja tuneļa veidu, kas inovāciju dēļ tapis «Aerodium». Izstādes laikā viesiem ir iespēja arī piedalīties interaktīvā spēlē, pēc kuras var izmēģināt lidošanu vēja tunelī. Plānots, ka ik dienu tunelī lidos 200 cilvēku.

Izstādi Šanhajā atklāja 1.maijā, un tā norisināsies līdz 31.oktobrim.

Aktuālākās ziņas