<i>Eminem</i> nominēts desmit «Grammy» balvām

FOTO: Scanpix/AP

Amerikāņu reperis Eminem nominēts «Grammy» balvām desmit kategorijās, tostarp par labāko albumu un labāko dziesmu.

Lai arī pagājušajā gadā reperis bija nominēts trīs kategorijās un ieguva divas «Grammy» balvas, šā gada nominācijas var uzskatīt par pārliecinošu atgriešanos. Pirms vairākiem gadiem Eminem pārtrauca savu muzikālo karjeru, ko gandrīz sagrāva narkotiku atkarība. Šogad viņš nominēts arī kategorijās «gada labākais ieraksts», «labākā sadarbība popmūzikā», «labākais repa solo», «labākā repa dziesma» (ar divām dziesmām), «labākā repa sadarbība», «labākais repa albums» un «labākais īsais mūzikas video».

Septiņas nominācijas saņēmis Havaju salās dzimušais dziedātājs Bruno Marss, kas cīnīsies arī par labākā popmūzikas dziedātāja titulu. Kategorijā «labākais producents» viņš sacentīsies ar citiem nominantiem ar veselām trīs dziesmām.

Par gada labākā albuma balvu kā ierasts cīnīsies pieci izpildītāji - Lady Gaga ar savu albumu «The Fame Monster», Eminem ar «Recovery», kanādiešu rokgrupa «Arcade Fire» ar savu ierakstu «The Suburbs», grupa «Lady Antebellum» ar albumu «Need You Now» un Ketija Perija ar «Teenage Dream».

Kategorijā «gada labākais ieraksts» nominēts «B.o.B.» un Bruno Marss ar dziesmu «Nothin' on You», Eminem un Rianas dziesma «Love the Way you Lie», amerikāņu hiphopera «Cee Lo Green» singls «Fuck You!», Ališas Kīsas un Jay-Z dziesma «Empire State of Mind», kā arī grupas «Lady Antebellum» kompozīcija «Need You Now».

Uz balvu par labāko dziesmu, ko pasniedz kompozīcijas autoriem, nevis izpildītājam, pretendē Rejs Lamontaņs («Beg Steal Or Borrow »), «Cee Lo Green», Filips Lorenss un Bruno Marss («Fuck You!»), Toms Duglass un Alens Šemblins («The House That Built Me»), Aleksandrs Grants, Skailera Greja un Eminem («Love The Way You Lie»), kā arī Deivs Heivuds, Džošs Kīrs, Čārlzs Kellijs un Hilarija Skota («Need You Now»).

Kategorijā «labākais jaunais mākslinieks» šoreiz nominēts kanādiešu tīņu zvaigzne Džastins Bībers, britu dziedātāja Florensa Velša, britu grupa «Mumford & Sons», kā arī Dreiks un amerikāņu multiinstrumentāliste Esperansa Spaldinga.

Nominantu sarakstā iekļauts arī latviešu diriģents Mariss Jansons, kas pretendē uz balvu kategorijās «labākais klasikas albums» un «labākā orķestra uzstāšanās». «Labākā klasikas albuma» nominācijā Jansons izvirzīts par albumu «Bruckner - Symphonies Nos. 3 & 4», kā arī par šā darba atskaņošanu kopā ar Amsterdamas karalisko orķestri «Concertgebouw». 

«Grammy» balvu nominanti svarīgākajās kategorijās.

Uzvarētājus nosauks ikgadējā apbalvošanas pasākumā, kas notiks nākamā gada 13.februārī. «Grammy» mūzikas balvu ieguvējus nosaka ASV Ierakstu akadēmijas 16 000 locekļu, kas vairāk vērtē mākslinieciskos, nevis komerciālos panākumus.

Uz augšu