/nginx/o/2018/07/17/10372076t1h2049.jpg)
Šodien plkst.4.32 pēc Latvijas laika sāksies Austrumu Jaunais gads - baltā Truša gads, kas ilgs līdz 2012.gada 23.janvārim, kad savukārt sāksies metāla jeb baltā Pūķa gads.
Neskatoties uz atšķirīgajiem dzīvnieku tēliem, abu iezīmēs tomēr ir daudz kopīga, jo šiem abiem dzīvniekiem piemīt spēja mīksti piezemēties, ielīst visur, kur vajag un nevajag, kā arī viņiem piemīt prasme ātri aizlavīties no jebkurām nepatikšanām.
Cilvēki, kuri dzimuši Truša gadā, pēc savām rakstura īpašībām ir pedantiski un praktiski, izceļas ar atsaucību un dvēseles plašumu, bet ir arī kaprīzi. Darījumos un ģimeniskās lietās viņiem klāt stāv laime un viņu materiālais stāvoklis atbilst viņu patiesajām vēlmēm.
Austrumu gadumiju vislabāk ir sagaidīt kuplā draudzīgā ģimenes lokā un sadegt sveces metāliskos priekšmetos. Ēdienu ziņā ideāli iederētos augļi un dārzeņi. Nav ieteicami stiprie alkoholiskie dzērieni, tomēr izmeklēti sausie vīni ir labvēlīgi.
Ķīniešu Jaunā gada svinības sākas līdz ar jaunu Mēnesi pirmajā jaunā gada dienā un ilgst 15 dienas līdz pilnmēnesim. Piecpadsmito svinību dienu sauc par Laternu festivālu, kuru svin līdz vēlai nakts tumsai, dodoties jautrā, laternu apgaismotā gājienā.
Ķīniešu Jaunais gads atšķiras no tradicionālā gada tādēļ, ka līdz 1912.gadam, kad tika dibināta Ķīnas Republika, ķīnieši izmantoja tā saukto zemnieku kalendāru, kas ir atkarīgs gan no Mēness, gan Saules un tiek dēvēts par lunisolāro.
Pēc 1912.gada ķīnieši pārgāja uz gregoriāņu kalendāru. Zemnieku kalendārs paredz to, ka atkarībā no Mēness fāzēm tiek arī noteikti mēneši. Ik pa diviem vai trijiem gadiem tiek pielikts klāt viens mēnesis, lai izlīdzinātu radušos starpību, tāpēc attiecībā uz gregoriāņu kalendāru ķīniešu Jaunā gada datums ir plūstošs un tas var būt janvārī vai februārī.
Saskaņā ar senu leģendu Buda pirms šīs zemes dzīves atstāšanas uzaicinājis pie sevis atvadīties visus zvērus, taču atnākuši tikai 12 dzīvnieki. Katram no tiem Buda piešķīris savu gadu. Šie gadi piešķirti tādā kārtībā, kādā dzīvnieki atnākuši pie Budas, - pirmā bijusi žurka, tad vērsis, tad tīģeris, trusis, pūķis, čūska, zirgs, kaza, pērtiķis, gailis, suns un cūka.
Truša gads nomainīs 2010.gadu, kas tika aizvadīts baltā Tīģera zīmē.