Avīze: Juta Strīķe kādreiz bija zināma ar vārdu Anna Potapova

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka vietniece Juta Strīķe 1998.gadā bija zināma ar vārdu Anna Potapova – tam ir oficiāls apstiprinājums, otrdien raksta laikraksts «Neatkarīgā».

Kā vēstī izdevums, Latvijas Universitāte sniegusi atbildi, kurā lasāms, ka 1988.gadā Juridiskajā fakultātē uzņemta Anna Potapova un tas darīts uz šādai personai izsniegta atestāta pamata. Iepriekš KNAB priekšnieka vietniece gan publiski ir atzinusi, ka viņai savulaik tiešām ticis izsniegts atestāts uz Annas Potapovas vārda, bet tas noticis vien Maskavas vidusskolas direktores nevērības pēc – par Annu viņa nekad neesot saukusies, bet vienmēr bijusi Juta.

Laikraksts secina, ka valsts galvenā korupcijas apkarotāja nav bijusi īsti patiesa. Ja universitātē viņas diploms uz Annas vārda atzīts par derīgu un spēkā esošu, tad tas varēja notikt vien tādā gadījumā, ja persona, kas stājusies mācību iestādē, uzrādītu arī personu identificējošu dokumentu, kas tolaik bija pase, un kurā būtu ierakstīts tieši tāds pats vārds kā atestātā par vidējo izglītību. Tātad Anna Potapova tiešām bijusi Anna Potapova, un stāsts par izklaidīgo direktori, visticamāk, ir izdomāts, norāda laikraksts.

Turpmākais universitātes atbildes teksts vieš pamatīgu neskaidrību, jo šajā dokumentā rakstīts, ka minētā Juta Potapova ir studējusi līdz 1993. gadam, iegūstot tiesību zinātņu bakalaura grādu. Tātad šo piecu gadu laikā Anna kaut kādā nezināmā veidā pēkšņi pārtapusi par Jutu.

Vēlāk, apprecoties ar Militārā izlūkdienesta darbinieku Maiguru Strīķi un pavisam legāli nomainot uzvārdu, Anna Potapova būtībā pazuda no jaunās tiesībsargājošo iestāžu darbinieces Jutas Strīķes publiskās biogrāfijas.

Uz augšu