Nikolajs Zikovs varēs kārtot advokāta eksāmenu

FOTO: Lita Krone/LETA

Zvērinātu advokātu padome (ZAP) pielaidusi pie advokāta eksāmena kārtošanas Nikolaju Zikovu, kurš, iespējams, ir tas pats Zikovs, kurš tiek turēts aizdomās par cilvēka noslepkavošanu «Forum Cinemas» kinoteātrī.

ZAP priekšsēdētāja vietniece Guna Kaminska aģentūrai LETA apstiprināja, ka pagājušajā nedēļā notikušajā sēdē padome pieņēmusi lēmumu par datumu, kurā Zikovs varēs kārtot advokāta eksāmenu, kam viņš esot pieteicies, jau krietni pirms sabiedrību pāršalca ziņa par traģēdiju kinoteātrī. Arī lēmumu par Zikova pielaišanu advokāta eksāmenam ZAP esot pieņēmusi iepriekš.

«Padome ir lēmusi par personu vārdā Nikolajs Zikovs. Padomei neviens nav sniedzis informāciju, ka šī persona ir tā, kura tiek turēta aizdomās sakarā ar ļoti smaga nozieguma izdarīšanu. Mēs arī šādu informāciju nevaram iegūt. Persona šos dokumentus iesniedza pirms gada, un par viņu nebija lemts. [..] Jebkurā gadījumā padomei ir jārēķinās, ka tā var būt vārdu un uzvārdu sakritība. Mums nav citas informācijas,» aģentūrai LETA skaidroja Kaminska.

Tikmēr Advokātu atbalsta biedrības valdes priekšsēdētājs zvērināts advokāts Dmitrijs Skačkovs biedrības vārdā nosūtījis ZAP iesniegumu, lūdzot sniegt informāciju, kā jautājumā par Zikova pielaišanu advokāta eksāmenam ir balsojis ZAP loceklis Agris Bitāns, kurš bieži apgalvo, ka cīnās par advokatūras prestižu, kā arī advokāts Ivars Grunte, kurš ir piekritis savas kandidatūras izvirzīšanai ZAP priekšsēdētāja amatam.

«ZAP ir nolēmusi arī pielaist pie advokātu eksāmena kārtošanas aizdomās turēto Nikolaju Zikovu, kurš, pēc publiskajā telpā pieejamās informācijas, ir izdarījis tīšu noziedzīgu nodarījumu - slepkavību. Pārrunājot situāciju ar vairākiem kolēģiem, esam konstatējuši, ka tamlīdzīgi gadījumi šokē ne tikai žurnālistus vai sabiedrību, ne tikai pretendentus uz dažādiem mūsu kolēģijas amatiem, bet ikvienu nevienaldzīgu Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijas locekli,» iesniegumā norādījis Advokātu atbalsta biedrības vadītājs.

Līdzīgu iesniegumu par Zikovu padomei nosūtījis arī advokāts Arturs Patmalnieks. Kaminska aģentūrai LETA apstiprināja, ka Patmalnieks lūdzis ZAP pārskatīt lēmumu par advokāta eksāmena datuma noteikšanu «fiziskai personai vārdā Nikolajs Zikovs».

Jautājumus, kas saistīti ar abiem minētajiem iesniegumiem, ZAP varētu skatīt rīt, 29.martā, gaidāmajā sēdē, kas notiks plkst.16. Tai pašā sēdē padome iecerējusi lemt arī par jautājumiem, kas saistīti ar 8.aprīlī gaidāmo advokātu kopsapulci.

Advokāts Vilis Sruoģis, kurš aizstāv aizdomās per kinoteātrī izdarīto slepkavību aizturēto Zikovu, aģentūrai LETA šodien norādīja, ka viņa rīcībā nav informācijas par to, ka klients savulaik pieteicies advokāta eksāmena kārtošanai. Šādas lietas viņš ar aizstāvamo, kurš patlaban atrodas apcietinājumā, neesot apspriedis.

Kā ziņots, šā gada 19.februārī Rīgā, «Forum Cinemas» kinoteātrī «Citadele», filmas «Melnais gulbis» seansa beigās kinozālē tika nošauts 1968.gadā dzimušais bankas «Citadele» augsta līmeņa darbinieks, četru bērnu tēvs Aigars Egle. Tūliņ pēc notikušā aizdomās par šo slepkavību policija aizturēja 1983.gadā dzimušo juristu Nikolaju Zikovu, kuram vēlāk tiesa kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu.

Uz augšu