T 3.03.2021.

Kurš patiesībā dejoja «Melnajā gulbī»?

FOTO: Scanpix/REUTERS

Kinolentes «Black Swan» («Melnais gulbis») režisors Darens Aronofskis un filmas aktrise Mila Kunisa noraidījuši amerikāņu baletdejotājas apgalvojumus, ka Natālija Portmane filmā izpildījusi tikai nelielu daļu no baleta ainām, vēsta britu laikraksts «The Guardian».

Kā ziņots iepriekš, pagājušajā nedēļā Amerikāņu baleta teātra soliste Sāra Leina paziņoja, ka viņas ieguldījums filmas tapšanā ticis slēpts un noklusēts, lai vairotu Portmanes iespējas iegūt ASV kinoakadēmijas balvu, pārliecinot balsotājus, ka viņa īsā laikā iemācījusies dejot kā profesionāla balerīna. «No visiem pilna auguma plāniem Natālija dejojusi labi ja 5%,» apgalvo Leina. «Visos pārējos plānos redzama esmu es. Viņi vēlējās radīt iespaidu, ka Natālija ir kaut kāds brīnumbērns vai arī ir ļoti apdāvināta un smagi strādājusi, lai pusotra gada laikā kļūtu par balerīnu. Viss tikai «Oskara» dēļ.»

Taču Aronofskis savā paziņojumā apgalvo, ka Portmane ir izpildījusi 80%-90% no visām deju ainām, kuras iekļautas filmas gala versijā.

«Šeit ir realitāte. Mans montētājs saskaitīja kadrus. Filmā ir 139 deju ainas. 111 redzama Natālija Portmane. 28 redzama viņas dubliere Sāra Leina. Ja jūs izrēķināt, tad 80% ir Natālija Portmane,» vēstīts režisora paziņojumā.

«Un kā ar ilgumu? Kadri, kuros redzama dubliere, ir uzņemti no attāluma un reti ilgst ilgāk par vienu sekundi. Ir divas sarežģītas garākas deju sekvences, kurās mēs izmantojām sejas aizstāšanu. Pat ja mēs vērtējam laika ziņā, 90% ir Natālija Portmane,» piebilda Aronofskis.
Intervijā ar «Entertainment Weekly» Leina apgalvoja, ka Portmane nav spējusi dejot ar puantēm, taču Aronofskis pavēstījis, ka tā nav patiesība. Režisors sacīja, ka sniedz šo paziņojumu ar mērķi aizstāvēt aktrisi, jo viņa pielika lielas pūles, lai sniegtu lielisku fizisku un emocionālu priekšnesumu.

Arī Kunisa, kura kinolentē atveido Portmanes personāža sāncensi, pavēstīja, ka aktrise pielika lielas pūles savā darbā, piebilstot, ka viņa bijusi pilnīgi godīga savos izteikumos par to, ko viņa bija spējusi paveikt.

Jau ziņots, ka intervijā ar «Entertainment Weekly» pagājušajā novembrī Portmane sacīja, ka centās darīt tik daudz, cik tas bija viņas spējās. «Man patiešām ir dubliere, kas izpilda sarežģītās piruetes,» stāstīja aktrise. «Tādas lietas, ko es nespētu iemācīties gada laikā, ko es nevarētu panākt. Taču domāju - tas, ka darīju tik daudz, cik iespējams, mums visiem nāca par labu.»

Redaktors iesaka