Premjers pavēstī, cik cieši «jostas būs jāsavelk» nākamgad

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Ieva Čīka/LETA

Nākamā gada valsts budžets būs jākonsolidē par 150 līdz 180 miljoniem latu.

[Papildināts viss teksts.]

Vienošanās par šādu provizorisko apjomu panākta šīs dienas sarunās ar starptautiskajiem aizdevējiem, žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V).

Premjers arī norādīja, ka šis konsolidācijas apjoms vēl var mainīties, atkarībā no situācijas ekonomikā. Jau iepriekš no katras aizdevēju misijas līdz nākamajai noteiktais konsolidācijas apjoms esot samazinājies ekonomikas izaugsmes rādītāju dēļ.

2012.gada valsts budžeta deficīta mērķis paliekot nemainīgs - nodrošināt deficītu zem 3% no iekšzemes kopprodukta. Iespējams, šis konsolidācijas apjoms pat nodrošinātu 2,5% deficīta līmeni.

Šodien sarunās ar aizdevējiem arī panākta vienošanās par jau iepriekš sagatavotajiem šā gada valsts budžeta grozījumiem un, ja rīt tie tiks apstiprināti Saeimā, no aizdevēju puses nekādu iebildumu nebūs, uzsvēra valdības vadītājs.

Tāpat puses šodien panākušas vienošanos, ka Latvijai budžeta deficīta mazināšanai varēs izmantot daļu no starptautiskā aizdevuma līdzekļiem, kuri līdz šim glabāti finanšu sektora stabilitātei. Gala vienošanās par to, cik no šiem 600 miljoniem eiro (420 miljoniem latu) varētu tikt atbrīvoti, pagaidām gan vēl nav.

Šis jautājums esot arī saistīts ar «Citadele bankas» pārdošanas stratēģiju, kura jau esot sagatavota un maija beigās tikšot iesniegta saskaņošanai Eiropas Komisijā.

Valdības sarunas ar aizdevējiem turpināsies arī rīt, un, kā norādīja Dombrovskis, rīt jau būšot lielāka skaidrība arī par nākamā gada budžeta konsolidācijas pasākumiem. Galvenie virzieni jau esot ieskicēti, un sīkāk par tiem varētu runāt pēc rītdienas tikšanās.

Šodien panāktās vienošanās arī tikšot precizētas, un rīt, 14.aprīlī par tām ārkārtas sēdē varētu lemt valdība.

Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis žurnālistiem uzslavēja premjera paveikto sarunās ar aizdevējiem un kā pozitīvo uzsvēra panākto vienošanos par provizorisko nākamā gada budžeta konsolidācijas apjomu, kurš gan esot pietiekami liels, un būs jāstrādā, lai to nodrošinātu.

Pozitīvi arī esot tas, ka netiekot runāts par pensiju un piemaksu samazināšanu, bet ar aizdevējiem tiekot runāts par sociālā budžeta ilgtspējas nodrošināšanu, kas esot visu interesēs. Tāpat pozitīvi, ka tiekot runāts par lielāku Eiropas Savienības fondu līdzekļu pārdalīšanu sociālā budžeta atbalstam, uzsvēra Brigmanis.

Pēc viņa teiktā, augustā jau vajadzētu būt skaidrām 2012.gada budžeta aprisēm.

LETA jau ziņoja, ka valdības un starptautisko aizdevēju sarunas šodien pamatīgi ieilga un puses aiz slēgtām durvīm runāja gandrīz piecas stundas.

Kā ziņots, iepriekš oficiāli izskanējušais 2012.gada budžeta konsolidācijas apjoms bijis līdz 290 miljoniem latu.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu