Pk, 7.10.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Uzņēmējs grib atjaunot padomju laika galda spēļu ražošanu

LETA
Uzņēmējs grib atjaunot padomju laika galda spēļu ražošanu
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Ieva Čīka/LETA

Līdz šā gada 1.septembrim Rēzeknes uzņēmums «Galda spēļu darbnīca» plāno sērijveida ražošanā ieviest piecas galda spēles, kuras padomju laikā ražoja rūpnīcā «Straume», biznesa portālam «Nozare.lv» sacīja «Galda spēļu darbnīcas» īpašnieks Andris Mejers.

«Vecāki arvien biežāk saprot, ka, pavadot laiku tikai pie datora, bērns gudrāks nepaliek, bet, spēlējot kādreiz populārās galda spēles, bērna attīstība rit veiksmīgāk, turklāt tās parasti spēlē divatā vai četratā, kas nozīmē arī sociālo kontaktu,» savu ideju skaidro Mejers.

Viņš piebilda, ka veikalos ir pieejams plašs klāsts ar mūsdienīgām galda spēlēm, taču sarunās ar tirgotājiem radās doma, ka būtu labi pircējiem piedāvāt arī padomju laikā rūpnīcā «Straume» ražotās spēles. «Kopš šī gada pavasara darbojos Rēzeknes Biznesa inkubatorā, un jau ir gatavi spēļu paraugi,» piebilda Mejers.

Mejers prognozē, ka vecās «Straumes» spēles izdosies ieviest ražošanā līdz šā gada 1.septembrim. Patlaban ir doma sākt ražot kādreiz populārās spēles «Zvēru loto», «Jautrie ugunsdzēsēji», «Kurš pirmais?», «Jūras kauja» un «Izšūšana».

«Domāju spēļu paraugus piedāvāt grāmatveikaliem un kancelejas preču veikaliem un pirmo tirāžu iztirgot kā paraugpārdošanu. Spēles domāju izgatavot cietajā iepakojumā uz laba kartona, tāpēc veikaliem tās tiks piedāvātas aptuveni par pieciem latiem. Cerams, ka tās ieinteresēs tirgotājus,» piebilda Mejers.

Uzņēmējs piebilda, ka patlaban visas spēles tiek izgatavotas Rēzeknē, arī jau daudzus gadus iepriekš ražotās spēles «Domino», «Cirks», «Riču-raču». «Mums ir neliela drukas iekārta, arī spēļu dizainu zīmējam paši,» piebilda Mejers.

Spēles tiek pārdotas veikalos visā Latvijā, turklāt tirgotāji pieprasa gan vislētākos variantus - spēles uz biezāka papīra, gan arī dārgākus variantus, kuri izgatavoti cietajā iepakojumā un uz cietāka kartona. «Lai gan ir liela konkurence no Krievijas un Ķīnas galda spēļu ražotāju puses, tomēr aug pieprasījums arī pēc Rēzeknē ražotajām spēlēm,» sacīja Mejers.

Viņš sacīja, ka «Galda spēļu darbnīcas» spēlēm vidējā tirāža ir 1000 eksemplāru, līdz ar to tām ir augstāka pašizmaksa nekā Krievijā vai Ķīnā ražotajām. «Tāpēc arī ar nopelnīto nebija iespējams uzkrāt starta kapitālu veco spēļu ražošanas sākšanai un izlēmu izmantot Biznesa inkubatora pakalpojumus. Pagaidām gan neesmu rēķinājis, cik liela summa būs nepieciešama, lai sāktu šo spēļu ražošanu,» sacīja Mejers.

No patlaban ražotajām spēlēm populārākās ir «Cirks» un «Riču-raču», bet 1000 eksemplāru tirāža tiekot pārdota aptuveni pusgada līdz gada laikā. Uzņēmējs ražo arī spēli «Monopolists», kura ir līdzīga pasaulē plaši pazīstamajai spēlei «Monopoly».

«Tāpat varam izgatavot spēles arī pēc speciāla pasūtījuma, piemēram, esam izgatavojuši spēli «Iepazīsti Ventspili». Ir ideja parunāt ar «Berga bazāra» īpašniekiem un izgatavot spēli «Monopols» speciāli «Berga bazāram», kurā tiktu izmantota stilizēta Ulmaņlaiku nauda, bet nopērkamie objekti būtu «Berga bazārā» strādājoši veikali, kafejnīcas,» stāstīja Mejers.

Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu