Atsaka sākt kriminālprocesu par neslavas celšanu «Selgas» vafelēm

FOTO: Scanpix/Reuters

Drošības policija (DP) atteikusi kriminālprocesa sākšanu par neslavas celšanu «Selgas» vafelēm un apzinātām darbībām, kas grauj Latvijas ekonomiku saistībā ar dāņu profesora Stēna Stendera apgalvojumiem.

Kā aģentūru LETA informēja DP priekšnieka palīdze Kristīne Apse-Krūmiņa, DP savas kompetences ietvaros veica «NP Foods» valdes locekļa iesnieguma pārbaudi un tās rezultātā pieņēma lēmumu par atteikšanos sākt kriminālprocesu. Šāds lēmums pieņemts, jo nav konstatēta kaitniecība Latvijas valstij.

Vienlaikus DP atbildē «NP Foods» valdes loceklim norādīja, ka minētā informācija, iespējams, ir vērtējama Konkurences likuma par negodīgas konkurences aizliegumu un Krimināllikuma par neslavas celšanu kontekstā.

LETA jau ziņoja, ka «Selgas» vafeļu ražotāja, AS «Laima» un AS «Staburadze» vadības uzņēmuma «NP Foods» vērsās DP ar iesniegumu par neslavas celšanu un apzinātām darbībām, kas grauj Latvijas ekonomiku, saistībā ar dāņu profesora Stēna Stendera apgalvojumiem.

Tiek aprēķināts arī morālais un materiālais kaitējums, lai celtu prasību tiesā par zaudējumu atlīdzību, kā arī plānots vērsties Eiropas Komisijā (EK) ar lūgumu izvērtēt nepamatotus un prettiesiskus konkurences izkropļojumus iekšējā tirgū, biznesa portālu «Nozare.lv» informēja «NP Foods» valdes priekšsēdētājs Juris Jonaitis.

Konkurences padome saņēmusi «NP Foods» iesniegumu, kuru izvērtēs mēneša laikā, norādīja padomes pārstāvis Māris Stenders. Viņš skaidroja, ka padomes kompetencē nav izteikt viedokļus vai paziņojumus par kādu vielu esamību vai neesamību produktā, to kaitīgumu vai nekaitīgumu patērētājiem.

Ražotājs patlaban veic skrupulozu izpēti par kaitējumu, ko uzņēmumam un zīmoliem «Selga» un «Laima» nodarījuši dāņu profesora apgalvojumi. Savā paziņojumā «NP Foods» tos dēvē par «falsificētu un šokējošu paziņojumu».

Kā vēstīts, Latvijas Televīzijas raidījums «Panorāma» vēstīja par Stendera izpētīto, ka «Laimas» ražotās vafeles «Selga» esot kaitīgas cilvēka veselībai. Profesora sarakstā, kurā ir vairāk nekā 1000 produktu, Latvijā ražotās vafeles ierindotas ceturtajā vietā.

Uz šo apgalvojumu asi reaģēja «NP Foods», kas, žurnālistiem demonstrējot vafeļu ražotni, uzsvēra, ka uzņēmums produktu receptūras izstrādē sadarbojas ar zinātniekiem un turpinās to darīt, lai garantētu patērētājiem nekaitīgus un drošus produktus. «NP Foods» Kvalitātes daļas vadītāja Vēsma Smilga norādīja, ka nav tiesību aktu, kas noteiktu pieļaujamo transtaukskābju saturu produktos, taču jogurta vafelēs esošo transtaukskābju saturs neesot veselībai bīstams.

Latvijas Pārtikas uzņēmēju federācijas padomes priekšsēdētājs Didzis Šmits pauda viedokli, ka profesors par Latvijas pārtikas uzņēmumu nomelnošanu jāizraida no valsts. «Latvijas pārtikas uzņēmumu ražotā produkcija ne tikai atbilst visām Eiropas Savienības likumdošanā noteiktajām prasībām, bet ir paaugstinātas kvalitātes produkti,» sacīja Šmits.

Uz augšu