P 18.01.2021.

KNAB neatklāj, vai drīzumā prokuratūrai varētu nodot «oligarhu lietu»

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), pretēji iepriekš izskanējušajiem pieļāvumiem, atsakās apstiprināt, ka drīzumā prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai varētu nodot tā dēvēto «oligarhu lietu» vai daļu no tās.

Svētdien vakarā Latvijas Televīzijas raidījumam «De facto» KNAB priekšnieka pienākumu izpildītāja Juta Strīķe atzina, ka nav iespējams prognozēt, kad šo lietu varētu nodot prokuratūrai.

Intervijā «De facto» Strīķe arī noraidīja iepriekš publiskoto Rīdzenes sarunu dalībnieku teikto, ka runājuši tikai par nākotnes plāniem, un nekā noziedzīga tajā neesot.

Viņa uzsvēra, ka «kriminālprocesu ierosināt var tikai tad, kad ir ziņas par faktiem par izdarītu noziedzīgu nodarījumu. Bez tam arī sankcijas uz kratīšanām tiesā arī var saņemt tikai tad, ja jums ir pietiekamas ziņas, ka ir izdarīts noziedzīgs nodarījums un konkrētās vietās var atrasties pierādījumi, kas ļoti daudzveidīgi, tāpēc pilnīgi viennozīmīgi mums nerodas jautājums par to, vai tur ir iespējams vai nav noziegums.»

Taču Strīķe bija izvairīga, vaicāta, vai šī lieta, vai vismaz daļa no tās varētu nonākt prokuratūrā.

«To lemj izmeklētājs, viņš lemj vadoties no daudziem faktoriem, es nevaru pašlaik atbildēt viņa vietā, bet tiklīdz izmeklētājs pieņems lēmumu par kādas daļas vai procesa virzīšanu uz prokuratūru, mēs, protams, paziņosim par to, bet pirms laika mēs nekad neesam nodarbojušies ar prognozēšanu,» raidījumam sacīja Strīķe.

KNAB priekšnieka pienākumu izpildītāja arī sacīja, ka šī lieta esot viena no biroja prioritātēm, tāpēc «ir izmeklēšanas grupa, katru dienu tiek strādāts, un te tiešām ir nepieciešams kvalificētu, zinošu izmeklētāju darbs ikdienas, tāpēc arī mums, veicot rūpīgu atlasi, ir pieņemti darbā četri jauni izmeklētāji papildu pie esošiem, un arī būs pieņemts tuvākā laikā piektais.»

Aktuālākās ziņas