Ventspilī avarējušā kuģa radītais piesārņojums nav būtisks (2)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Jūrā pie Ventspils no kuģa "Golden Sky" noplūdusī dīzeļdegviela pagaidām nav radījusi būtisku dabas piesārņojumu, apgalvoja vides ministrs Raimonds Vējonis (ZZS).

Piesārņojums saistīts ar to, ka ūdens iekļuvis kuģa mašīntelpā, no kuras skalojas ārā degvielas paliekas. Pagaidām nav informācijas, ka degvielas rezervuāros būtu sūce, norādīja Vējonis.

Pašreizējos laika apstākļos likvidēt šo piesārņojumu nav iespējams, tādēļ "jāgaida mierīgāki laika apstākļi". Ministrs uzsvēra, ka piesārņojums nav liels.

Ja degviela sāks tecēt no degvielas tvertnēm, piesārņota tiks visa piekraste. Pastāv risks, ka, rodoties papildu tecēm vai kuģim lūstot, degvielas tvertnēs varētu rasties sūces, atzina Vējonis.

16.janvārī, kad vējš būs pierimis, atbildīgie dienesti no tvertnēm pārsūknēs degvielu, tādējādi novēršot piesārņojuma draudus. Lai to veiktu, Latvijai nav nepieciešama ar Kipras karogu peldošā kuģa "Golden Sky" īpašnieka atļauja, kā tas iepriekš tika ziņots. Turklāt rīt kuģa īpašnieks ieradīsies Latvijā.

Kuģim tiks aprēķināts sods par radīto piesārņojumu, tomēr pagaidām tā apmēru nav iespējams noteikt. Atkarībā no radītā piesārņojuma sods var svārstīties no dažiem simtiem līdz simtiem tūkstošu latu, teica Vējonis.

Pagaidām degvielas pārsūknēšana nav iespējama, jo tas apdraudētu ne vien "Golden Sky", bet arī pārsūknēšanu veicošo Latvijas kuģi. Tādēļ tā tiks veikta rīt - dienas gaismā un mierīgākos laika apstākļos.

Kā aģentūru LETA informēja Jūras spēku štāba Preses un informācijas virsniece Iveta Kraule, trīs Latvijas Jūras administrācijas speciālisti bija devušies apskatīt 160 metru garo sauskravas kuģi "Golden Sky", lai novērtētu bojājumus. Uz kuģa ekspertus nogādāja Gaisa spēku helikopters MI-17.

Ir apstiprinājusies iepriekš izskanējusī informācija, ka kuģa labajā bortā ir izveidojusies neliela sūce un lēni izplūst degviela. Naftas produkti ir izskaloti arī piekrastē.

Pavisam kuģa tilpnēs atrodas 45 tonnas dīzeļdegvielas un 446 tonnas mazuta.

Mazuts pašreizējos laika apstākļos sacietējis pastas stāvoklī, tādējādi tas nevar noplūst no kuģa pa sūci, aģentūrai LETA skaidroja Vējonis.

LETA jau ziņoja, ka šodien pēc Krīzes vadības padomes sēdes Ventspilī uz jūras piekrasti devās Ministru prezidents Aigars Kalvītis (TP), iekšlietu ministrs Ivars Godmanis (LPP/LC), ārlietu ministrs Artis Pabriks (TP) un citi padomes pārstāvji.

Piekrastē pie Ventspils, no kurienes redzams kuģis, viņiem pievienojās Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Kā sacīja Kalvītis, patlaban lielākās bažas rada stiprais vējš un augstie viļņi. Ir bažas, ka kuģis var apgāzties vai pārlūzt.

Kuģa novērošanu no krasta ar speciālu aparatūru veic Valsts robežsardzes speciālais komplekss. Robežsargi novērojuši, ka pa kuģi pārvietojas tā apkalpes locekļi.

Kā novēroja aģentūra LETA, no kuģa turpina izplūst degviela. Naftas produkti ir izskaloti arī jūras piekrastē, kur jūtama degvielas smaka. No helikoptera redzams, ka pie kuģa ir diezgan liels naftas produktu plankums.

Pašlaik no kuģa ūdenī noplūdusi dīzeļdegviela un mazuts aptuveni 20 kvadrātmetru platībā, aģentūru LETA informēja Krasta apsardzes dienesta virsnieks vides aizsardzības jautājumos Ojārs Gerke.

Pašlaik ūdenī nonākušais piesārņojums, ja nemainīsies vēja virziens, izplatīsies Ventspils jūrmalā 4-6 kilometru garumā.

Ventspils mērs pauda cerību, ka naftas produkti netiks izskaloti plašā teritorijā Ventspils jūrmalā.

Komentāri (2)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu