Jolanta Gulbe un Hans Anteheds dosieskoncerttūrē «Latvijas sajūtas»

Pazīstamā pašmāju dziedātāja Jolantu Gulbe un zviedru mūziķis Hans Anteheds oktobrī dosies koncerttūrē pa Latviju ar zīmīgu nosaukumu «Latvijas sajūtas». Koncertos klausītāji jaunās skaņās dzirdēs populāras latviešu tautasdziesmas un dziesmas no tautā iemīļoto komponistu Raimonda Paula, Imanta Kalniņa, kā arī citu komponistu daiļrades. 

«Mūzika cilvēkus vieno un saved kopā, neskatoties uz tautību un izcelsmi. Šī koncerttūre un sadarbība ar Denisu Paškevicu un viņa brīnišķīgo sievu Jolantu ir kā apstiprinājums tam. Mums ir izveidojusies ne tikai lieliska muzikālā saskaņa, bet arī tuva draudzība starp divām ģimenēm. Domāju, klausītāji to noteikti sajutīs,» atklāj Hans Anteheds.

Koncertprogrammas pamatā ir zviedru mūziķa, aranžētāja un komponista Hana Anteheda personiska latviešu mūzikas un tautas dziesmu izlase un interpretācija, kura sastāv no dažādu laiku un žanru skaņdarbiem, kurus viņš iepazinis esot Latvijā.

Pateicoties kora braucienam uz Jūrmalu 2000. gadā, Hans iemīlēja Latviju un latviešu mūziku, kā arī savu topošo sievu Inesi, kura vēlāk kļuva par viņa mūzu un ceļvedi latviešu kultūrā un sajūtās. Atklājot šo jauno mūzikas un mīlestības pasauli, Hans sāka aranžēt latviešu dziesmas džeza manierē. Liktenis saveda Hansu ar mūziķiem Denisu Paškevicu, Jolantu Gulbi un Ievu Kerēvicu - kopā un 2011. gada pavasarī tika izdots mūzikas albums «Latvian Sentiments». Albums saņēmis ļoti pozitīvas klausītāju atsauksmes un recenzijas Latvijas un Zviedrijas presē, kā arī ticis nominēts Gada Balvai 2011 kategorijā «Labākais instrumentālais, džeza, filmu vai teātra mūzikas albums 2011».

Koncertos piedalīsies: dziedātāja Jolanta Gulbe-Paškeviča, saksofona virtuozs Deniss Paškevičs un Hansa Anteheda Trio: Hans Antehed (SE), klavieres, aranžijas, Edvīns Ozols (LV), bass un Daniels Olsons (SE), sitamie instrumenti.

Koncerttūres repertuārā iekļautas populārās Raimonda Paula »Balta saule», «Lūgums», «Viss nāk un aiziet tālumā», Imanta Kalniņa »Sitiet bungas», «Dūdieviņš», tautas dziesmas »Sarkandaila roze auga», «Pusrītā'i saule lēca» un citas.

Jolanta Gulbe, Deniss Paškevičs un Hanss par koncertprogrammu stāsta video intervijā:

Klausītāji būs gaidīti koncertos:

  • Rīgā, klubā Artelis, 18. oktobrī plkst. 19.00;
  • Aizkraukles Kultūras centrā 19. oktobrī plkst. 19.00;
  • Salacgrīvas Kultūras namā 20. oktobrī plkst. 18.00;
  • Mārupes Kultūras namā 21. oktobrī plkst. 17.00;
  • Jelgavas Kultūras namā 24. oktobrī plkst. 19.00;
  • Ventspils Kultūras namā 25. oktobrī plkst. 19.00;
  • Liepājas Latviešu biedrības namā 26. oktobrī plkst.19.00;
  • Rojas Kultūras centrā 27. oktobrī plkst. 18.00;
  • Madonas kultūras namā 28. oktobrī plkst.17.00.

Biļetes nopērkamas «Biļešu paradīzes» kasēs un koncertu norises vietās.

Uz augšu
Back