Atklāta jaunā oficiālā Latvijas mājaslapa «Latvia.eu» (18)

Apollo.lv
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: ekrānuzņēmums

Piektdien atklāta Latvijas jaunā oficiālā mājaslapa «Latvia.eu», kurā modernā un lietotājam draudzīgā veidā tiks piedāvāta pamatinformācija par mūsu valsti, portālam «Apollo» pavēstīja Latvijas Institūta sabiedrisko attiecību projektu speciālists Kārlis Pots.

Jaunā mājaslapa ir viens no veidiem, kā Latvija uzrunā starptautisko sabiedrību par dažādām jomām - tās saturs un dizains raksturo Latvijas dzīvi un latviešu identitāti, norāda Latvijas Institūta direktore Karina Pētersone.

Pētersone uzsver, ka portāls ir arī vārteja uz citām ārvalstniekiem svarīgākām nozarēm - tūrismu, investīcijām un izglītību. «Tas ietver ne tikai tekstuālu vēstījumu, bet arī bagātīgu fotomateriālu, video sižetus, prezentācijas par dažādām tēmām, saites uz sociālajiem tīkliem un Latvijas Institūta partnerinstitūcijām,» piebilst Pētersone.

Ārlietu ministrijas Valsts sekretāra vietniece Astra Kurme sacīja, ka «Latvia.eu» ir noderīgs rīks diplomātiskā korpusa darbā, jo tajā iekļautās datubāzes ļauj ikvienam ārzemju interesentam gūt priekšstatu par mūsu valsti, kas savukārt atvieglo vēstniecību un konsulāru darbu. Tāpat viņa izteica pateicību Latvijas Institūtam par to, ka pat samazināta budžeta apstākļos ir iespējams nākt klajā ar inovatīviem un interesantiem projektiem.

Latvijas oficiālās «Facebook» mājaslapas «If you like Latvia, Latvia likes you» līdzautors Ansis Egle akcentēja, ka ar jauno Latvijas mājaslapu panākta «aizsniegšanās pēc zvaigznēm», jo tajā izmantotas mūsdienīgas tehnoloģijas - gan komunikācijā, gan satura uzbūvē. «Ja gribam būt tur, kur ir citas valstis, mums jābūt vienā līmenī,» skaidroja Egle.

Dizaina aģentūras, «Latvia.eu» izstrādātāja «Asketic» līdzdibinātājs Miķelis Baštiks izklāstīja, ka lapas saturs veidots, izvairoties no pārejošām informācijas tehnoloģiju tendencēm, lai nodrošinātu to, ka arī pēc laika tā izskatītos aktuāla un eleganta. Tajā izmantotas vismodernākās izstrādes tehnoloģijas, kas «Latvia.eu» lietošanu padara ne vien vienkāršāku, bet arī ātrāku.

Jaunā portāla izmaksas veido 7500 latus, no kuriem 5000 eiro (3500 lati) tika saņemti no Eiropas Savienības pārstāvniecības Latvijā, savukārt pārējo summu Institūts sakrāja iekšēju optimizāciju rezultātā.

Portāla izstrāde ilga aptuveni gadu.

«Latvia.eu» saturs ir iztulkots desmit valodās, tostarp igauņu, ķīniešu, arābu, un indonēziešu, taču patlaban tā pieejama tikai angliski, un pakāpeniski tiks ieviestas jaunas valodas, pielāgojot to saturu lapas jaunajam dizainam.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu