Mūzikas kritiķi atzīst, ka «The Rolling Stones» koncerts bija dārgo biļešu vērts

Mūzikas kritiķi atzīst, ka «The Rolling Stones» koncerts bija dārgo biļešu vērts

FOTO: Reuters/Scanpix

Pēc rokgrupas «The Rolling Stones» pirmā atkalapvienošanās koncerta svētdien Londonā mūzikas kritiķi pieminēja fanu sašutumu par dārgajām biļetēm, taču atzina, ka koncerts esot bijis tā vērts.

Divarpus stundas ilgo koncertu, kas tika atklāts ar eksbītlu Džona Lenona un Pola Makartnija 1963.gadā sarakstīto hitu «I Wanna Be Your Man», noklausījās aptuveni 20 tūkstoši cilvēku.

Pavisam tika nospēlētas 23 dziesmas, tostarp «Gimme Shelter», «Wild Horses», «Honky Tonk Women» un «You Can't Always Get What You Want». Leģendārās grupas priekšnesumā bija iekļauta arī dziesma «Doom and Gloom», kas ir tikai dažas nedēļas veca.

«Kad Miks Džegers pameta skatuvi, pēc divarpus stundām un 23 dziesmām joprojām skraidot un kratot marakasus, kļuva skaidrs, ka «The Rolling Stones» 50.gadaienas koncerti ir dārgo biļešu vērti,» raksta mūzikas žurnāla «Rolling Stone» kritiķis Marks Sazerlends.

Koncerta laikā grupas līderis Džegers pajokoja par fanu un mediju reakciju uz jaunās koncertturnejas biļešu cenām. Koncertos «O2» arēnā Londonā to cenas svārstījās no 95 līdz 950 mārciņām (no 83 līdz 830 latiem).

«Vai tur, lētajās vietās, visi jūtas labi?» viņš jautāja. «Tās patiesībā nemaz tik lētas nav, vai ne? Tur jau tā problēma.»

Rokmūzikas veterāni iepriekš teikuši, ka pagaidām izziņoto piecu koncertu rīkošana esot bijusi ļoti dārga, tomēr mūzikas žurnāls «Billboard» aprēķinājis, ka «The Rolling Stones» par līdz šim izziņotajiem koncertiem nopelnīs aptuveni 25 miljonus dolāru (13,6 miljonus latu).

«Tas ir perversā veidā apbrīnojami, ka pašpasludinātā «labākā rokenrola grupa pasaulē» atklāti cenšas nosvinēt savu zelta jubileju, ar absolūti mazākajām pūlēm nopelnot iespējami lielāko naudas summu,» uzskata britu laikraksta «Guardian» kritiķis Aleksis Petridis, tomēr novērtējot uzstāšanos ar četrām no piecām zvaigznēm.

Līdzīgi rīkojies arī avīzes «The Independent» mūzikas pārzinātājs Endijs Džils, kurš īpaši izcēlis pieaicinātos viesmāksliniekus, kuru vidū bija amerikāņu dziedātāja Mērija Blaidža un angļu roka ģitārists Džefs Beks, kā arī agrākie «The Rolling Stones» dalībnieki Bils Vaimans un Miks Teilors.

Kā jau ziņots, 29.novembrī «The Rolling Stones» uzstāsies «O2» arēnā Londonā, bet 13.un 15.decembrī - «Prudential Center» Ņuarkā, Ņūdžersijā. Šomēnes grupa izziņoja vēl vienu koncertu 8.decembrī «Barclays Center» arēnā Ņujorkā.

Uz augšu