Latvijā pieaug pieprasījums pēc klasisko auto restaurācijas

1950.gada Alfa Romeo 1900c

FOTO: www.rmw.lv

«Riga Master Workshop» gadā vidēji atdod oriģinālo spožumu un jaunu elpu astoņām klasiskām automašīnām, turklāt 85% darba tiek eksportēts. Līdz šim vērtīgākā restaurētā automašīna ir 1943.gada «Alfa Romeo Sport Pininfarina», kuras vērtība ir vairāk nekā pusmiljons eiro.

Vienas automašīnas atjaunošanas process var ilgt vairāk nekā gadu un restaurācijas darba izmaksas svārstās no 40 līdz 70 tūkstošiem eiro, kam papildus vēl jārēķina rezerves detaļu izmaksas.

Augošais pieprasījums no tādām valstīm kā Krievija, Vācija, Lielbritānija, Nīderlande, Beļģija, pat Singapūra ir ļāvis darbnīcai paplašināties un dubultot restaurēto auto skaitu. Šo un citu valstu klienti dod priekšroku Latvijas meistariem, jo mēs spējam piedāvāt augstu kvalitāti, ātrumu un precizitāti par samērīgu cenu.

«Automašīnu restaurācija ir vaļasprieks, kas attīstījies par biznesu. Mēs uzskatām, ka pasaule, pirms konveijeru rašanās, bija daudz skaistāka, jo katra lieta bija īpaša, unikāla. Tieši tādēļ esam specializējušies pagājušā gadsimta 50.-60.gadu Eiropas automašīnu restaurācijā. Apjomīga materiālā bāze, atbilstošs tehniskais aprīkojums, pieredzējuši un augsti kvalificēti speciālisti ir pamats, kas ļauj klientam sniegt izcilu pakalpojumu par konkurētspējīgu cenu,» uzsver Māris Bebris, «Riga Master Workshop» īpašnieks.

Uzņēmuma restaurētās automašīnas ir ieguvušas vairākas godalgas un starptautiskus novērtējumus auto izstādēs un domubiedru saietos. Vācijas ietekmīgākais kvalitātes vērtētājs «DEKRA» restaurētajām automašīnām piešķīris novērtējumu «Labāks par jaunu» Klasisko auto izstādē Maskavā.

«Īstas dzīves garšu rada iespēja braukt ar klasisko automašīnu ikdienas satiksmē un palielīties ar to dažādās klasisko un sporta automobiļu izstādēs, pasākumos, pārbraucienos un sacensībās. Visi šie pasākumi ir kā pierādījums restaurētās automašīnas dzīvotspējai, tātad arī mūsu meistaru veiktajam darbam. Bet galvenais tas rada mums un mūsu līdzbraucējiem veselu gammu patīkamu asociāciju un prieku. Katrs ar savu seno spēkratu nobrauktais kilometrs, katra kopā ar to izdzīvotā emocija vairo prieku par piedzīvoto,» stāsta Bebris.

Uz augšu