O 20.10.2020.

Vitnijas Hjūstones producents izdod grāmatu par viņas karjeras pirmsākumiem

FOTO: AFP/Scanpix

Iznākusi jauna grāmata, kurā pirms deviņiem mēnešiem mirušās popdīvas Vitnijas Hjūstones agrākais producents stāsta par viņas nokļūšanu slavas virsotnē.

«Emmy» un «Grammy» balvu laureāts Narada Maikls Valdens producēja daudzus no Hjūstones agrīnajiem hitiem, tai skaitā «How Will I Know» un «I Wanna Dance With Somebody».

Trešdien viņš uzstājās pasākumā «Grammy» muzejā Losandželosā, kur stāstīja par grāmatu un spēlēja dažas no kopīgi ar Hjūstoni ierakstītajām dziesmām.

«Viņas nāve bija tik šokējoša un pēkšņa, tāpēc es gribēju radīt ko tādu, kas saglabātu viņas dzīves skaistāko daļu,» viņš teica. «Mediji šaustīja viņu par atkarību, taču ignorēja viņas muzikālo ģenialitāti.»

Grāmatā «Whitney Houston: The Voice, the Music, the Inspiration» aprakstīts, kā Valdens pirmoreiz satika 13 gadus veco Hjūstoni, kura bija atnākusi uz ierakstu studiju kopā ar māti Sisiju Hjūstoni.

Savukārt 1984.gadā producents, kurš tolaik darbojās pie soulmūzikas dziedātājas Aretas Frenklinas ieraksta, no studijas «Arista» saņēma rīkojumu «atrast laiku» Hjūstones debijas albuma producēšanai.

Dziedātājas Dženetas Džeksones menedžeru komanda bija noraidījusi dziesmu «How Will I Know», tāpēc Valdens to pārrakstīja īpaši Hjūstones balss tembram, viņš raksta. 1985.gadā uzlecošā zvaigzne to ierakstīja ar pirmo mēģinājumu.

Valdens darbojās arī pie dziesmām «So Emotional», «One Moment in Time» un «I'm Every Woman» no Hjūstones filmas «The Bodyguard» («Miesassargs»).

Valdena un Hjūstones ceļi šķīrās 90.gadu beigās.

Hjūstone gāja bojā 48 gadu vecumā Beverlihilzas viesnīcas istabā. Viņa pārdozēja narkotikas un lietoja pārāk daudz alkohola, pirms noslīka viesnīcas numuriņa vannā, teikts Losandželosas kriminālizmeklētāja biroja ziņojumā.