O, 28.03.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Jaunzemes-Grendes Austrālijas komandējums - viens no garākajiem; viņu pavadījis arī vīrs

Apollo.lv
Jaunzemes-Grendes Austrālijas komandējums - viens no garākajiem; viņu pavadījis arī vīrs
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 15
Foto: Foto:Evija Trifanova/LETA

Valsts kanceleja atzīst, ka tik garš komandējums, kā kultūras ministrei Žanetai Jaunzemei - Grendei (VL-TB/LNNK) Austrālijā, ir viens no garākajiem, kādā kāds no ministriem jelkad devies. «Tik garš komandējums ir retums,» LNT Ziņām atzīts Valsts kancelejā.

asi reaģēja

Turklāt gluži viena kultūras ministre uz Austrāliju nav devusies. Komandējumā, kas sakrita ar Ziemassvētku un Jaunā gada svinību laiku, viņu pavadījis dzīvesbiedrs, ko apliecinājuši arī viesu sagaidītāji Austrālijā, vēsta LNT Ziņas. LNT Ziņām to apstiprināja Austrālijas latviešu 54.Kultūras dienu organizatoru pārstāvis Jānis Skābe.Pati ministre par dzīvesbiedra dalību komandējumā nevēlējās atbildēt, norādot, ka «tā ir mana personiskā lieta».

Kultūras ministrijā norādīts, ka ministres vīrs uz Austrāliju devies par saviem līdzekļiem, tomēr no sniegtajām atbildēm noprotams, ka dzīvesbiedrs varējis izmantot iespēju uzturēties viesnīcā, ko apmaksājusi valsts.

«Vai jūs domājat, ka kāds normāls cilvēks varētu braukt atpūsties desmit dienas vienā pilsētā, kurā ir [plus] 40 grādi? Informācija rada vai nogalina valsti, un es aicinātu medijiem pārdomāt, cik reizes dienā mēs nogalinām savu valsti,» LNT sacīja ministre.

Ministre uz Austrāliju devās īsi pirms Ziemassvētkiem, 23.decembrī, lai piedalītos Austrālijas latviešu 54.Kultūras dienu pasākumos un tiktos ar Austrālijas latviešu diasporu.

Saskaņā ar Kultūras ministrijas informāciju Jaunzemes-Grendes komandējums uz Austrāliju izmaksājis 3900 latu, ziņo LNT.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu