«PeR» Eirovīzijas dziesmu konkursa priekšnesumā lēkās kā sienāži

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Grupas «PeR» dalībnieki, pārstrāvot Latviju 58.starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā, savas dziesmas «Here We Go» laikā uz skatuves lēkās kā sienāži, šodien žurnālistiem minēja Eirovīzijas projekta producente Zita Kaminska.

Kopā ar zviedru horeogrāfi Adriennu Objornu «PeR» sagatavojuši priekšnesumus, kas ir atbilstošs grupas mūziķiem un, neskatoties uz to, ka viņi lēkās kā sienāži, priekšnesums tiks papildināts ar dažām iestudētām kustībām, minēja Kaminska.

Jau ziņots, ka «PeR» uznācienam Malmē ir pievienojies vēl viens dalībnieks - Lauris Valters, kurš iepriekš darbojies grupā «Ēnas». Starptautiskajā konkursā «PeR» uzstāsies ar modes mākslinieces Indras Salcēvičas darinātajiem spīguļojošajiem tērpiem, kas bija redzami jau Latvijas Eirovīzijas finālā, bet par «PeR» mūziķu frizūrām Zviedrijā rūpēsies friziermeistars Kārlis Ezergailis.

Grupas «PeR» dalībnieks Rafs Eilands atklāja, ka «PeR» vienīgais mērķis starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā ir uzvarēt. «Mēs ejam ar mērķi uzvarēt. Ja šo mērķi mums nesanāks sasniegt, tad balsotāji būs vainīgi,» sacīja Eilands.

Latvijas delegācija un «PeR» uz Zviedriju jau dosies nākamajā nedēļā un līdz pat konkursa pirmajam pusfinālam grupas mūziķiem katru dienu būs saspringts dienas plāns, kur būs gan tikšanās ar medijiem, uzstāšanās un viesošanās pasākumos, kā arī neskaitāmi mēģinājumi.

Latvijas Televīzijas (LTV) valdes loceklis programmas attīstības jautājumos Sergejs Ņesterovs minēja, ka LTV ir svarīgs uzdevums palīdzēt attīstīties jaunajiem un spožajiem talantiem, kas nes Latvijas vārdu pasaulē.

«Šis konkurss mobilizē jaunos mūziķus parādīt savu labāko sniegumu. Tāpat Eirovīzija ir lielisks veids, kā nest Latvijas vārdu pasaulē. «PeR» ir ieguldījuši lielu darbu priekšnesumu sagatavošanā un savu fanu pulku kuplināšanā, tādēļ ticu, ka «PeR» piecels Malmē Eiropu kājās,» pauda Ņesterovs, piebilstot, ka LTV Eirovīzijas konkursu paturēs kā vienu no satura prioritātēm.

58.starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā šogad kopumā piedalās 39 valstis. Latvija ar «PeR» dziedāto «Here We Go» piedalīsies otrajā pusfinālā 16.maijā un uzstāsies pirmā. Latvijai otrajā pusfinālā būs jākonkurē ar Albānijas, Armēnijas, Azerbaidžānas, Bulgārijas, Maķedonijas, Somijas, Gruzijas, Grieķijas, Ungārijas, Islandes, Izraēlas, Maltas, Norvēģijas, Rumānijas, Sanmarīno un Šveices pārstāvjiem.

Pirmajā pusfinālā 14.maijā piedalīsies dziesmu izpildītāji no Austrijas, Baltkrievijas, Beļģijas, Horvātijas, Kipras, Dānijas, Igaunijas, Īrijas, Lietuvas, Moldovas, Melnkalnes, Krievijas, Serbijas, Slovēnijas, Nīderlandes un Ukrainas.

Eirovīzijas fināls notiks 18.maijā. Abus pusfinālus un finālu varēs vērot LTV 1.kanāla tiešraidē.

Uz augšu