Klāt «Muzeju nakts» Zaļā meža noskaņā

FOTO: Publicitātes foto

18. maijā ar daudzveidīgām aktivitātēm turpinās Muzeju nakts trīsgadu cikls, iezīmējot Raiņa trejkrāsu sauli un Latvijas dārgumus. Šogad ļauts iemirdzēties zaļajai – mežu, atjaunotnes un harmonijas krāsai.

MUZEJU NAKTS

Šogad Muzeju naktī piedalīsies aptuveni 127 muzeji, taču bez muzejiem akcijā iesaistījušies arī citi sadarbības partneri, tostarp bibliotēkas un teātri, kā arī šajā gadā īpašu garīgumu piešķirs dievnami, kas arī iesaistījušies Muzeju naktī. Kā ierasts, visvairāk akcijā iesaistījušies Rīgas muzeji un citas iestādes, bet gana aktīva Muzeju nakts tiks aizvadīta arī Vidzemē. Akcijā aktīvāk pēdējo gadu laikā sāk iesaistīties arī Kurzeme, jo agrāk tur bija vien desmit Muzeju nakts dalībnieki, bet šogad jau dalībnieku skaits tuvojas 30.

Plašo programmu varat apskatīt speciāli izveidotā kartē:

«Muzeju nakts notiek muzeju sezonas sākuma procesā. Maijs ir laiks, kad muzeji, kas darbojas sezonāli, apmeklētājiem pēc ziemas atkal ver durvis, savukārt pastāvīgie muzeji maijā piedāvā jaunas ekspozīcijas, lai ar tām priecētu ne tikai vietējos interesentus, bet arī tūristus,» sacīja Garjāns. Jaunas ekspozīcijas Muzeju nakts laikā apmeklētājiem piedāvās Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāle «Arsenāls» un Latvijas Nacionālais vēstures muzejs.

Muzeju naktī tiks nodrošināti papildu sabiedriskā transporta reisi

Sīkāk par piedāvāto «Muzeju nakts» aktivitāšu klāstu:

Uz augšu