Muzeju naktī «Mežaparks» aicina uz Meža karaoki un Lielās balvas izcīņu briežu baurā

FOTO: Evija Trifanova/LETA

18.maijā, kad visā pasaulē atzīmēs Starptautisko Muzeju nakti, izbaudīt šīs nakts burvību būs iespēja arī kultūras un atpūtas parkā «Mežaparks». Sākot no plkst. 18:00, pie «Mežaparka» Lielās estrādes ar daudzveidīgām aktivitātēm apmeklētājus sagaidīs meža saimniecības nozares un kokrūpniecības nozares uzņēmumu pārstāvji un dažādi pasaku tēli. Meža bezgalīgo stāstu vēstīs un aicinās piedalīties radošajās darbnīcās Tērvetes Dabas parka Meža māte, Sīkstulis un Sila raganiņa, «Rīgas mežu» Zīļuks un «Latvijas valsts mežu» Cūkmens.

Jau otro gadu pēc kārtas Muzeju nakts ietvaros apmeklētājus gaida arī «Mežaparks», kur Lielās estrādes ēkā iekārtota izstāde «Iepazīsties - koks!». Izstādes mērķis ir saprotamā veidā parādīt visu mežsaimniecības ciklu no sēklu ieguves līdz koksnes pilnīgai pārstrādei un iepazīstināt interesentus ar mežsaimniecības tradīcijām Latvijā. Erudītie Muzeju nakts apmeklētāji savas spējas varēs demonstrēt, mēģinot atbildēt uz jautājumiem - Kāpēc koka kuģu ēra nav beigusies? Kas saista «Porsche» sporta automašīnas ar Latvijas bērzu? Kāpēc Zviedrijas karali ikdienas gaitās pavada Latvijas koks?

Muzeju nakts ietvaros notiks SIA «Rīgas meži» organizētā ikgadējā zīmējumu konkursa labāko darbu apbalvošana. Šī gada konkursa tēma bija «Palīdzi mežam ziņot!» . Konkursa ietvaros Rīgas pilsētas 3. - 12. klašu skolēni tika aicināti ar savām idejām un viedokli piedalīties Rīgas pilsētai piederošo mežu brīdinājuma zīmju izstrādē. Pavisam konkursam tika iesniegti vairāk nekā 200 zīmējumi. Labākie no tiem var tikt izmantoti SIA «Rīgas meži» meža brīdinājuma zīmju izgatavošanai. Labāko darbu autoriem SIA «Rīgas meži» sagatavoja vērtīgas balvas - velosipēdus, fotoaparātus un dāvanu kartes 50 latu vērtībā, tāpēc zīmējumu konkursa dalībnieki ir īpaši aicināti uz Muzeju nakti «Mežaparkā».

Lai naktī mežā justos drošāk, mazākos izstādes apmeklētājus pa meža taciņām pavadīs Meža māte, Raganiņa un citi Tērvetes Dabas parka iemītnieki. Pavasara nakts dzestrumu pārvarēt palīdzēs silta zāļu tēja, kas vārīta lielā grāpī, bet jestrākos viesus aicinās Lielā Meža karaoke.

Tāpat apmeklētājiem būs iespēja izmēģināt savus spēkus briežu baura imitēšanās sacensībās, kuru uzvarētājs iegūs Lielo balvu no starptautiskās medījumu trofeju izstādes «Trophy Grand Prix Riga 2013» organizatoriem. Ir paredzētas arī medību loka šaušanas apmācības pieredzējušu instruktoru pavadībā.

Muzeju nakts radošo atmosfēru vairos Latvijas Lauksaimniecības universitātes, Valsts meža dienesta un SIA «Rīgas meži» aktivitātes un darbnīcas Meža pazinējiem, kur no dabīgajiem materiāliem apmeklētāji varēs izgatavot īpašās meža lampiņas un citas lietas.

«Latvijas Valsts mežu» Cūkmens mazajiem pasākuma apmeklētājiem stāstīs par to, kas notiek ar dabu, ja cilvēki to sāk piesārņot, savukārt «Mammadaba» pārstāvji piedāvās apmeklētājam iestādīt savu koku, tādējādi padarot mūsu zemi vēl zaļāku.

Muzeju nakts dalībniekiem līdz izstādei «Iepazīsties - koks!» būs iespējams aizkļūt arī ar personisko autotransportu, iebraucot Mežaparka teritorijā no Viestura prospekta puses, savukārt apmeklētāju ērtībām, kuri uz estrādi dosies no Zooloģiskā dārza puses, kursēs ekskursiju vilcieniņš.

Izstāde bez maksas būs atvērta visu 2013.gadu. Darba dienās izstāde pieejama iepriekš pieteiktām grupām.

Uz augšu