FIB nošautais Carnajeva paziņa saistīts ar kādu baisu pagātnes notikumu

FOTO: Foto:AFP/Scanpix

Ar Bostonas teroraktu rīkotāju Tamerlanu Carnajevu saistītais vīrietis, kurš trešdien nošauts nopratināšanas laikā, liecinājis, ka viņš un Carnajevs bijuši saistīti ar kādu trīskāršu slepkavību 2011.gadā, ziņo mediji.

Laikraksts «Orlando Sentinel» identificējis vīrieti kā 27 gadus veco Ibragimu Todaševu.

Plašsaziņas līdzekļi vēsta, ka Todaševs nogalināts Orlando pilsētā Floridas štatā, jo kļuvis agresīvs nopratināšanas laikā, ko veicis ASV Federālā izmeklēšanas biroja (FIB) aģents, divi policisti un vēl viens tiesībsargājošo iestāžu darbinieks.

Todaševs uzbrucis FIB aģentam ar nazi brīdī, kad grasījies parakstīt atzīšanos par līdzdalību trīskāršā slepkavībā, atsaucoties uz izmeklētājiem, vēsta vietējie mediji.

Slepkavība notika 2011.gada 11.septembrī, kad apritēja desmit gadi kopš terorakta ASV.

Vienā no Bostonas priekšpilsētām tika nogalināti trīs vīrieši. Līķiem bija gandrīz nocirstas galvas, slepkavības vietā mētājās marihuāna un tūkstošiem dolāru skaidrā naudā.

Telekanāls NBC vēsta, ka policija Todaševu ar Bostonas teroraktu nesaista. Tomēr Todaševa draugs Huseins Taramivs telekanālam WESH sacīja, ka kopš terorakta FIB izrādījusi interesi par Todaševu.

Viņi abi agrāk dzīvojuši Bostonā un Todaševam pagājušajā mēnesī bijusi īsa telefonsaruna ar Carnajevu.

Taramivs sacīja, ka FIB pratinājusi viņu un Todaševu aptuveni trīs stundas.

LETA jau ziņoja, ka pie Bostonas maratona finiša līnijas 15.aprīļa pēcpusdienā notika divi sprādzieni, kuros dzīvību zaudēja trīs cilvēki, bet 264 tika ievainoti. ASV izmeklētāji aizdomās par Bostonas teroraktu sarīkošanu tur divus čečenu imigrantus - brāļus Tamerlanu un Džoharu Carnajevus. 26 gadus vecais Tamerlans zaudēja dzīvību policijas operācijas gaitā. Savukārt Džohars ir aizturēts. Viņam izvirzītas federālās apsūdzības par masu iznīcināšanas ieroču lietošanu. Ja apsūdzības tiks pierādītas tiesā, 19 gadus vecajam čečenu imigrantam var tikt piespriests nāvessods.

Džohara Carnajeva tiesas sēde, kurai atbilstoši sākotnējiem plāniem vajadzēja notikt 30.maijā, pārcelta uz 2.jūliju.

Uz augšu