Džohars Carnajevs esot «šoka stāvoklī»

FOTO: Reuters/Scanpix

Par Bostonas maratona sprādzienu rīkošanu aizturētajam Džoharam Carnajevam atļauts telefoniski sazināties ar savu māti Zubeitadu Carnajevu, kas medijiem vēlāk arī atklājusi, ko abi apsprieduši.

Džorahs apgalvojis, ka ar viņu «viss ir kārtībā, ievainojumi sadzīst». «Tagad viss ir Dieva rokās,» Džohara sacīto atstāstījusi viņa māte.

Terorista māte apgalvo, ka dēla psihiskais stāvoklis vērtējams kā normāls, taču piebilda, ka «zēns joprojām ir šoka stāvoklī».

Kā zināms, aizturēšanas laikā Džohars tika smagi ievainots, taču ārstiem izdevās glābt viņa dzīvību. Savukārt viņa brālis Tamerlans gāja bojā.

«Apollo» jau ziņoja, ka pie Bostonas maratona finiša līnijas 15.aprīļa pēcpusdienā notika divi sprādzieni, kuros dzīvību zaudēja trīs cilvēki, bet 264 tika ievainoti.

ASV izmeklētāji aizdomās par Bostonas teroraktu sarīkošanu tur divus čečenu imigrantus - brāļus Tamerlanu un Džoharu Carnajevus.

Džoharam izvirzītas federālās apsūdzības par masu iznīcināšanas ieroču lietošanu. Ja apsūdzības tiks pierādītas tiesā, 19 gadus vecajam čečenu imigrantam var tikt piespriests nāvessods.

Kā ziņoja LETA, Džohara Carnajeva tiesas sēde, kurai atbilstoši sākotnējiem plāniem vajadzēja notikt 30.maijā, pārcelta uz 2.jūliju.

Uz augšu