Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Tiesības būvēt LU Akadēmisko centru Torņakalnā iegūst «LNK Industries Group»

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: R.Oliņš/Apollo

Līguma slēgšanas tiesības par Latvijas Universitātes (LU) Akadēmiskā centra Torņakalnā 1.kārtas tehniskā projekta izstrādi, būvniecību un autoruzraudzību ar iepirkumu komisijas 12.augusta lēmumu piešķirtas pilnsabiedrībai «LNK Industries Group» ar piedāvāto līgumcenu 14 889 999 lati, aģentūru LETA informēja LU Preses centrā.

Iepirkumā tika saņemti piedāvājumi no četriem uzņēmumiem - SIA «Merks», SIA «Abora», pilnsabiedrības «LNK Industries Group» un SIA «Skonto Būve». Sākotnēji lēmums tika pieņemts par labu SIA «Abora» piedāvājumam, taču pārējie trīs pretendenti iesniedza sūdzības Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB), kas tās izvērtēja un, sniedzot izsmeļošu lēmuma izklāstu, atzina par daļēji pamatotām, līdz ar to piedāvājumu vērtēšana tika veikta atkārtoti. Lēmums par iepirkuma uzvarētāju tika pieņemts, pilnībā ņemot vērā IUB iesniegumu izskatīšanas komisijas lēmumā pausto viedokli.

Saskaņā ar nolikumu piedāvājumi tika vērtēti pēc to saimnieciskā izdevīguma, ko veido sekojoši kritēriji - cena par projektēšanu un būvniecību, maksājumu ieturējuma apmērs ģenerāluzņēmēja līguma izpildes laikā procentos, garantijas perioda ilgums objektam no nodošanas ekspluatācijā, pretendenta piedāvāto inženiersistēmu un iekārtu regulārās apkalpošanas izmaksu apjoms gadā.

Uzņēmumu AS «LNK Industries» un AS «Latvijas tilti» izveidotā pilnsabiedrība «LNK Industries Group» reģistrēta 2012.gada 12.jūnijā. AS «LNK Industries» ir holdinga «LNK Group» uzņēmums, kas specializējas vērienīgu būvniecības un ražošanas projektu īstenošanā. Savukārt AS «Latvijas tilti» ir holdinga «LNK Group» uzņēmums, kas 70 darba gadu laikā kļuvis par vienu no lielākajiem būvniecības uzņēmumiem Latvijā, specializējoties tiltu, ceļa pārvadu un citu hidrotehnisku projektu būvniecībā un rekonstrukcijā.

Jau ziņots, ka viens no konkursa dalībniekiem - būvfirma «Skonto Būve» - uzskata, ka, iespējams, LU jaunā Akadēmiskā centra iepirkuma organizēšana saistīta ar apzinātu rīcību gūt personīgu labumu un projekta realizēšanu nāksies atmaksāt no valsts budžeta, nesaņemot paredzēto Eiropas Savienības (ES) finansējumu, tāpēc «Skonto Būve» pieņēmusi lēmumu vērsties uzraugošajās institūcijās, informēja «Skonto Būves» valdes priekšsēdētājs Guntis Rāvis.

LU rektors Mārcis Auziņš šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja, ka tas, ka par konkursu ir iesniegtas sūdzības, norāda, ka LU ir organizējusi godīgu un caurspīdīgu iepirkumu un starp konkursa dalībniekiem nav bijušas kādas aizliegtas vienošanās, tāpēc tie, kas nav uzvarējuši, nav apmierināti.

Jautāts par «Skonto Būves» plāniem sūdzēties Eiropas Komisijā, Auziņš sacīja, ka, «zinot «Skonto Būves» reputāciju, es šo jautājumu nekomentēšu».

Lai izvērtētu LU Akadēmiskā centra rīkotā konkursa «Latvijas Universitātes (LU) Akadēmiskā centra Torņakalnā, Rīgā, 1.kārtas tehniskā projekta izstrāde, būvniecība un autoruzraudzība» objektivitāti, «Skonto Būve» vērsīsies Eiropas Komisijā un Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē. Tāpat Administratīvajā rajona tiesā tiks pārsūdzēts Iepirkuma uzraudzības biroja (IUB) lēmums, kas tika pieņemts pēc iepirkumā piedāvājumus iesniegušo pretendentu sūdzībām.

«Skonto Būve» uzskata, ka, iespējams, konkursa nolikums speciāli sagatavots tā, lai, neskatoties uz vairākkārtēju pārvērtēšanu, lētākais piedāvājums netiktu pieņemts jebkurā gadījumā.

Ņemot vērā, ka LU Akadēmiskā centra būvniecības iepirkums tiek daļēji finansēts no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzekļiem, «Skonto Būve» vērsīsies Eiropas Komisijā un Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē, informējot tās par nepieļaujamo situāciju, kad apzināti netiek izvēlēts lētākais un saimnieciski izdevīgākais piedāvājums.

«Skonto Būve» lūgs pārbaudīt, vai organizētais iepirkums nav apzināta rīcība ar mērķi iegūt personisku labumu, kā arī lūgs izvērtēt riskus, kad projekta realizācijas izdevumi nākotnē tiek vērtēti kā neattiecināmie izdevumi, kurus pēc tam nāktos atmaksāt no valsts budžeta, nesaņemot finansējumu no ERAF.

Lai arī IUB aizliedza slēgt līgumu ar dārgākā piedāvājuma iesniedzēju SIA «Abora», tomēr arī IUB lēmums neparedz objektīvu pretendentu pārvērtēšanu. Tāpēc, lai pārvērtēšana notiktu objektīvi un, vērtējot «Skonto Būves» piedāvājumu, tiktu ņemta vērā piedāvātā atlaide, «Skonto Būve» nolēmusi pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā arī IUB lēmumu.

LU Akadēmiskā centra 1.kārtas tehniskā projekta izstrāde, būvniecība un autoruzraudzība notiek Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) apakšaktivitātes «Augstākās izglītības iestāžu telpu un iekārtu modernizēšana studiju programmu kvalitātes uzlabošanai, tajā skaitā nodrošinot izglītības programmu apgūšanas iespējas arī personām ar funkcionāliem traucējumiem» projekta «Latvijas Universitātes infrastruktūras modernizācija prioritāro virzienu studiju programmu attīstībai» un ERAF apakšaktivitātes «Zinātnes infrastruktūras attīstība» Valsts nozīmes pētniecības centru projektu ietvaros.

Iepirkumā maksimāli pieejamā summa ir 15 783 464 lati bez pievienotās vērtības nodokļa, tajā skaitā ERAF finansējums 13 463 701 lats, valsts budžeta finansējums - 1 055 581 lats, LU finansējums - 1 264 182 lati.

Torņakalna rajonā Latvijas Universitāte plāno izveidot modernu Akadēmisko centru ar vairākām ēkām, kas radītu ērtu, funkcionālu, ekonomisku un uz ilgtspējīgu attīstību orientētu mācību, darba un sadzīves vidi, kura kļūtu par mūsdienīgu zināšanu un jauno tehnoloģiju izpētes un apguves vietu ķīmijas, bioloģijas, medicīnas, ģeogrāfijas un Zemes zinātņu studijām un zinātniskajam darbam.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu