Bostonas spridzinātāja draugiem draud drūma nākotne

FOTO: AFP/Scanpix

Trim Bostonas spridzinātāja Džohara Carnajeva draugiem piektdien tiks oficiāli uzrādītas apsūdzības par melošanu izmeklētājiem un sazvērestību ar mērķi kavēt patiesības noskaidrošanu.

Apsūdzības tiks izvirzītas 19 gadus vecajiem studentiem no Kazahstānas Diasam Kadirbajevam un Azamatam Tažajakovam. Iepriekš abi nolieguši savu vainu.

Abiem studentiem notiesāšanas gadījumā draud līdz pat 20 gadu cietumsods un deportēšana no ASV.

Kadirbajeva un Tažajakova lieta apvienota ar 19 gadus vecā apsūdzētā amerikāņa Robela Filipsa lietu. Arī Filipss ir Carnajeva draugs.

LETA jau ziņoja, ka pie Bostonas maratona finiša līnijas 15.aprīļa pēcpusdienā notika divi sprādzieni, kuros dzīvību zaudēja trīs cilvēki, bet 264 tika ievainoti. ASV izmeklētāji aizdomās par Bostonas teroraktu sarīkošanu tur divus čečenu imigrantus - brāļus Tamerlanu un Džoharu Carnajevus. Tamerlans zaudēja dzīvību policijas operācijas gaitā, savukārt Džohars pēc pāris dienām tika aizturēts.

Džoharam izvirzītas apsūdzības 30 punktos, no kuriem lielākā daļa paredz nāvessodu. Viņš noliedza savu vainu visās viņam uzrādītajās apsūdzībās.

Kadirbajevam un Tažajakovam apsūdzības izvirzītas, pamatojoties uz īsziņu, kuru nosūtījis Džohars, liekot aiziet uz viņa kopmītnes istabu un paņemt to, kas tur ir. Paklausot lūgumam, Kadirbajevs, Tažajakovs un vēl trešā persona devās uz istabiņu un aiznesa no turienes datoru, petardes un citus priekšmetus.

Pēc tam viņi šīs mantas aiznesa uz savu dzīvokli, bet vēlāk salika maisā un izmeta atkritumu tvertnē pie mājas.

Nopratināšanas laikā Filipss no policijas slēpa šos notikumus un «tādējādi aģentiem nodeva kļūdainu un maldinošu informāciju», teikts apsūdzības rakstā.

Uz augšu