Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Krievijas pilsonis par īpašumu Vecrīgā saņem termiņuzturēšanās atļauju un «nepatīkamu pārsteigumu»

FOTO: Ekrānuzņēmums

Kāds turīgs pilsonis no Krievijas pirms dažiem mēnešiem iegādājies īpašumu Vecrīgā, saņemot par to uzturēšanās atļauju, taču kā apgrūtinājumu - arī dažus īrniekus, kas nav ar mieru atstāt savu dzīvokli Kalēju ielā, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums «Panorāma».

Vairums nama īrnieku piekrituši pārvākties uz citu dzīvojamo platību, bet divas ģimenes dzīvesvietu mainīt nevēlas, jo īres līgums tām savulaik parakstīts uz mūžu. Panākt vienošanos ar ēkas jauno īpašnieku pagaidām nav izdevies, toties mājai vairs netiek piegādāts siltais ūdens un nav pieslēgta arī apkure.

Ēkas īpašnieka pilnvarotā persona skaidro, ka ēka esot jāatbrīvo, jo tiks veikta pilnīga tās renovācija un šeit veidota viesnīca.Jaunais īpašnieks nav noslēdzis līgumu par elektroenerģijas piegādi, tāpēc koplietošanas telpās elektrības nav.

Par dzīvesvietas maiņu ģimenei, kas palikusi ēkā, piedāvāti 15 tūkstoši eiro, taču viņi nav ar mieru to pamest, jo uzskata, ka par šādu naudu normālu dzīvokli nopirkt nav iespējams.

Ēkas īpašnieka pilnvarotā persona norāda, ka dzīvoklis vīrietim nepieder, viņš to tikai īrē, tāpēc būtu loģiski viņam ierādīt citu īrējamo platību, nevis izmaksāt 50 tūkstošu latu kompensāciju, par kuru Igors ar ģimeni piekritis pārvākties.

Visticamāk domstarpības tiks risinātas tiesas ceļā.

Plašāk skaties «Panorāmas» sižetā!

Aktuālākās ziņas