VL-TB/LNNK nav bažas, ka premjers varētu neatsaukt Bordānu (236)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Ieva Čīka/LETA

Nacionālās apvienības «Visu Latvijai»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (VL-TB/LNNK) pārstāvjiem nav bažu, ka Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) varētu noraidīt apvienības prasību un neatsaukt no tieslietu ministru amata nu jau bijušo VL-TB/LNNK pārstāvi Jāni Bordānu, aģentūrai LETA sacīja VL-TB/LNNK preses sekretāre Laila Ozoliņa.

«Koalīcijas līgums starp partneriem paredz, ka premjeram šis lēmums ir jāizskata un pēc tam notiek nākamā kandidāta virzīšana,» sacīja Ozoliņa.

To, vai aicināt premjeru lēmumu par Bordāna atlaišanu no amata pieņemt ātrāk nekā koalīcijas līgumā noteiktajā termiņā, proti, nedēļas laikā, nacionālā apvienība lems rīt, 4.novembra, valdes sēdē. «Publiski visi dzirdējām, ka premjers teica, ka ieturēs pauzi, taču dažkārt publiskā retorika ir cita nekā politiķiem sazinoties savā starpā,» minēja Ozoliņa.

Jaunnedēļ sākšoties sarunas ar personām, kuras varētu ieņemt tieslietu ministra amatu, taču steigas šajā jautājumā nebūšot. «Mums jāizsver starp vairākiem kandidātiem, tāpēc sasteigt šo ietu nav vēlams,» skaidroja Ozoliņa.

Premjera preses sekretārs Mārtiņš Panke aģentūrai LETA apliecināja, ka Dombrovskis pieturēsies pie tā, kas ir rakstīts koalīcijas līgumā. Premjers piektdien ir saņēmis oficiālu VL-TB/LNNK iesniegumu par Bordāna atsaukšanu. «Šis dokuments tiek uztverts, kā brīdinājums no nacionālās apvienības puses, ka viņi nedēļas laikā gatavojas pieņemt lēmumu par ministra atcelšanu. Tātad to vērtēs nedēļas laikā,» uzsvēra Panke.

Viņš arī uzsvēra, ka šobrīd netiek izslēgta neviena iespēja - arī tā, ka premjers varētu Bordānu no tieslietu ministra amata neatcelt. «Premjeram ir jāvērtē visas iespējas. Viņš vērtēs nacionālās apvienības dokumentu un pirmdien šis jautājums tiks apspriests koalīcijas padomes sanāksmē. Balstoties uz šo informāciju, premjers pieņems lēmumu,» sacīja Panke.

Jau ziņots, ka VL-TB/LNNK vērsusies pie premjera un informējusi par plāniem atbilstoši koalīcijas līgumam atsaukt tieslietu ministru Jāni Bordānu. Nacionālās apvienības partija «Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (TB/LNNK) 1.novembra valdes sēdē pieņēmusi lēmumu izslēgt Bordānu no partijas.

VL-TB/LNNK lēmumam atsaukt Bordānu no tieslietu ministra amata varētu būt gaidāmi būtiski šķēršļi.

Ministrs var zaudēt amatu, ja viņš pats iesniedz demisijas rakstu. Tāpat ministra demisiju var pieprasīt Ministru prezidents vai arī desmit Saeimas deputāti, parakstot rosinājumu parlamenta sēdē izskatīt jautājumu par neuzticības izteikšanu ministram.

Nacionālai apvienībai prasot atsaukt Bordānu, viņam pašam būtu jāpiekrīt to darīt vai arī Dombrovskim būtu formāli jāpieprasa viņa demisija. Tomēr pagaidām no publiski paustajiem komentāriem un arī kuluāru sarunām var secināt, ka Bordāns pagaidām neplāno iesniegt demisijas rakstu. Arī vairāki «Vienotības» politiķi pozitīvi vērtē tieslietu ministra darbu, līdz ar to premjers tuvākajā laikā varētu arī nepieprasīt Bordāna demisiju.

Kaut arī publiski izskanējis, ka šāds VL-TB/LNNK lēmums saistīts ar Bordāna pieteiktajām izmaiņām maksātnespējas procesu norisē, kuluāros arī izskan viedoklis, ka ministrs paziņojis par plānotājām reformām, lai viņa atsaukšana izskatītos pēc izrēķināšanās. Par iecerēm veikt izmaiņas maksātnespējas procesa jomā Bordāns izvēlējies paziņot pirmdien preses konferencē, jo par savu iespējamo atsaukšanu viņš ticis brīdināts jau pirms nedēļas, tādējādi lūdzot izdarīt izvēli saistībā ar darbību politiskajos spēkos.

TB/LNNK valde uzskata, ka tieslietu ministra faktiskā darbība liecina par dalību cita politiskā spēka veidošanā, kas nav savietojams ar atrašanos TB/LNNK. Ar Bordānu vairāku mēnešu garumā risinājušās sarunas par viņa turpmāko politisko darbību. Nacionālās apvienības pārstāvji vairākkārt uzsvēruši, ka Bordāna atrašanās biedrībā «Demokrātiskie patrioti», kas paziņojusi par jaunas partijas veidošanu, nav normāla situācija.

Komentāri (236)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu