Pk, 19.08.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Atklāj Latvijas Augstākās izglītības centru Indijā

Apollo.lv
Atklāj Latvijas Augstākās izglītības centru Indijā
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 5
Foto: Publicitātes foto

Indijā, Čennai pilsētā, darbu uzsāk Latvijas Augstākās izglītības centrs, ko šodien atklāja Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektors Leonīds Ribickis. Centrs sniegs informāciju par studiju un zinātniskās sadarbības iespējām Latvijā jauniešiem un mācībspēkiem visā Dienvidindijas reģionā, Rīgas Tehniskās universitātes Informācijas centrs.

Augstākās izglītības centru izveidojušas un dibinājušas septiņas Latvijas augstskolas: RTU, Latvijas Universitāte, Biznesa augstskola «Turība», Liepājas Universitāte, Banku augstskola, Latvijas Lauksaimniecības universitāte un Rīgas Starptautiskā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskola. Taču RTU šī ir īpaša diena, jo tieši pēc RTU iniciatīvas minētās Latvijas augstskolas pirms nepilniem trim gadiem ir sākušas kopīgu sadarbību, lai Indijā popularizētu Latvijas augstāko izglītību.

Latvijas un Indijas sadarbības iespējas izglītībā līdz šim nav pietiekami izmantotas, bet Augstākās izglītības centra atvēršana Latvijas augstskolām pavērs plašas iespējas tikties ar kolēģiem no dažādām Indijas augstskolām un strādāt pie kopējiem projektiem. Latvijas augstskolas cer, ka ar Augstākās izglītības centra palīdzību turpmāk daudz aktīvāk varēs veidot abu valstu augstskolu kopējos projektus, attīstīt sadarbību zinātnes jomā, kā arī ieinteresēt studentus no Indijas savu nākotnes profesiju apgūt tieši Latvijā. Paralēli centra atvēršanai norisinās darbs pie Latvijas un Indijas starpvalstu sadarbības līguma izglītības un zinātnes jomā. Tas veicinās jau uzsākto sadarbību.

Centrs tiek veidots ar Latvijas Izglītības uz zinātnes ministrijas un Augstākās izglītības eksporta apvienības atbalstu. Centra atklāšanas ceremoniju apmeklēja arī Indijas vadošo augstskolu pārstāvji un Latvijas augstskolu delegācija. Latvija ir piektā Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas valsts, kas atver savu izglītības centru Indijā.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu