Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Traģēdija Rēzeknē: policija noslēpumaini klusē

FOTO: Luis.Vieira, CC BY-SA 2.0

Valsts policijas Rēzeknes iecirknī pagaidām neatklāj patiesos Rēzeknē notikušās traģēdijas iemeslus, kurā tika nogalināta Robežsardzes koledžas darbiniece, bet viņas bijušais vīrs izdarīja pašnāvību.

Policijā norāda, ka notiek izmeklēšana.

Rēzeknes bāriņtiesā aģentūra LETA noskaidroja, ka patlaban bez abiem vecākiem palikušie bērni - deviņus gadus veca meitene un 14 gadus vecs zēns - uzturas pie vecvecākiem - mammas mātes un tēva. Rīt ar viņiem tiksies psihologs.

Rēzeknes bāriņtiesas vadītāja Aija Mejere aicināja masu informācijas līdzekļu pārstāvjus būt iejūtīgiem pret bojā gājušo bērniem un tuviniekiem un neturpināt ažiotāžu ap šo lietu.

Noslepkavotās sievietes bēres paredzētas trešdien, 16.aprīlī.

Jau ziņots, ka 10.aprīlī ap dienas vidu Rēzeknē, Krimuldas ielā, kāds 1979.gadā dzimis vīrietis, piedraudot ar zagtu pistoli, nolaupījis savu bijušo sievu, 1979.gadā dzimušu sievieti, Rēzeknē izvietotās Valsts robežsardzes koledžas darbinieci, nošāvis viņu, bet pēc tam arī pats izdarījis pašnāvību.

Kā aģentūra LETA noskaidroja Valsts policijā, uzbrucēja un viņa upura līķi atrasti meža apvidū, kur abi pēdējo reizi tikuši redzēti.

Kopumā viņu meklēšanā bija iesaistīti ap 200 cilvēku no Valsts policijas, Zemessardzes, kā arī Valsts robežsardzes koledžas kadeti.

Latvijas Televīzijas (LTV) rīcībā esošā informācija liecina, ka vīrietis esot atstājis pirmsnāves vēstuli. Tās saturu gan izmeklēšanas interesēs policija pagaidām neatklāj.

Pēc aģentūras LETA rīcībā esošās informācijas, ģimene bija izšķīrusies jau pirms kāda laika. Viņu dēls dzīvojis kopā ar māti. Vīrs nebija samierinājies ar šķiršanos un pārmeta sievai, ka viņa nevelta pienācīgu uzmanību bērna audzināšanai, arī pretim saņemot pārmetumus par savu izturēšanos. Līdz šim vardarbīga rīcība no šķirtā vīra puses neesot konstatēta.

Nošautā sieviete ir bijusi pozitīvi novērtēta ilggadēja robežsardzes darbiniece, virsniece, kura koledžā nodrošinājusi izglītības procesu, aģentūrai LETA pastāstīja robežsardzes preses pārstāve Jevgēnija Pozņaka. No plašākiem komentāriem Valsts robežsardze atturas.

LTV vēstīja, ka vīrietis dienas vidū bija ieradies kopdzīves mājā, kur saticis dēlu. Viņš paprasījis dēlam telefonu un dēla vārdā pasaucis sievieti mājās. Kad sieviete ieradusies mājās, vīrietis dēla klātbūtnē viņai piedraudējis ar pistoli, licis iekāpt apvidus automašīnā un aizvedis.

Robežsardzē aģentūra LETA noskaidroja, ka robežsardzes helikopters pēc informācijas saņemšanas veicis Rēzeknes pilsētas un novada teritorijas apsekošanu no gaisa. Robežsardzes darbiniekiem bijusi zināma automašīna, ar kādu iespējamais laupītājs pārvietojies, taču apsekošanā helikopters spēkratu nav fiksējis.

Patlaban noskaidrots, ka pistoli vīrietis nozadzis no seifa patēva mājās Strūžānos. Par pistoles nozagšanu sākts atsevišķs kriminālprocess.