Štrombergam trešā uzvara šosezon ASV čempionātā

FOTO: Publicitātes foto

Divkārtējais olimpiskais čempions BMX riteņbraukšanā Māris Štrombergs pagājušajā naktī tika pie uzvaras ASV čempionāta sacensībās.

Posma pirmajās sacensībās «Pro» klasē latvietis finišā apsteidza amerikāņus Konoru Fīldsu un Logenu Kolinsu.

Vēl vienas sacensības sportisti aizvadīs svētdien.

Šīs sezonas ASV čempionāta deviņās aizvadītajās sacensībās Štrombergs trīsreiz uzvarējis, divreiz bijis otrais un divreiz izcīnījis trešo vietu.

Pirms šī posma kopvērtējumā latvietis ar 966 punktiem ieņēma otro vietu, bet līderis ar 1518 punktiem bija Sems Vilobijs no Austrālijas.

Pērn Štrombergs ASV čempionātā ierindojās piektajā vietā. Tieši ASV čempionāts ir vienīgās sacensības viņa karjerā, kurās latvietis pagaidām nav spējis kļūt par čempionu.

Štrombergs, kurš turpina pārstāvēt «Free Agent»/«Rockstar» komandu, šogad koncentrēsies uz startiem ASV čempionāta posmos un Pasaules kausa izcīņā. Tāpat divkārtējais olimpiskais un divkārtējais pasaules čempions cīnīsies par Eiropas čempiona titulu, kas šogad tiks noteikts vienās sacensībās.

Iepriekšējā sezonā Štrombergs neveiksmīgi startēja pasaules čempionātā, kur nespēja pārvarēt ceturtdaļfināla barjeru. Latvietis iepriekšējo reizi pasaules čempionātā triumfēja 2010. gadā, taču kopumā viņam ir divi čempiona tituli - vēl vienu latvietis ieguva 2008. gadā.

Uz augšu