C, 30.11.2023.

Šadurskis plāno kandidēt Saeimas vēlēšanās

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Evija Trifanova/LETA

Neiekļuvis Eiropas Parlamentā (EP), deputāts Kārlis Šadurskis (V) gatavojas kandidēt rudenī gaidāmajās Saeimas vēlēšanās no partijas «Vienotība» saraksta.

«Mans tālākais plāns ir ļoti vienkāršs - kandidēt rudenī gaidāmajās Saeimas vēlēšanās,» aģentūrai LETA sacīja Šadurskis.

Šadurskis EP ir nostrādājis 2,5 gadus, līdz ar to viņam tiks piemērots minimālais kompensācijas saņemšanas laiks - kompensāciju viņš saņems sešus mēnešus. «Protams, tie seši mēneši būs gadījumā, ja mani neievēlēs Saeimā. Ja tikšu ievēlēts, kompensācijas izmaksa tiks pārtraukta,» norādīja Šadurskis.

EP vēlēšanās Šadurskis saņēma 25 810 plusus un 25 048 svītrojumus, atstājot viņu «Vienotības» saraksta septītajā vietā.

LETA jau ziņoja, ka neievēlētie deputāti saņem kompensāciju mēnešalgas apjomā tik mēnešus, cik gadus nostrādāts EP. Tiesa, minimālais kompensācijas saņemšanas ilgums ir seši mēneši, bet maksimālais - 24 mēneši, aģentūrai LETA sacīja EP preses sekretāre Latvijā Marta Rībele, norādot, ja kāds deputāts nostrādājis 30 gadus, viņš kompensāciju tomēr saņems 24 mēnešus. Neviens no Latvijas politiķiem EP nav nostrādājis ilgāk par 10 gadiem.

Eiropas Parlamenta deputāta mēnešalga ir 6200,72 eiro pēc nodokļu nomaksas.

Pieci no pašreizējiem eiroparlamnetāriešiem nedarbosies jaunajā EP sasaukumā, liecina provizoriskie vēlēšanu rezultāti.

No pašreizējiem EP deputātiem šajā amatā nav pārvēlēts partijas «Alternative» pārstāvis Aleksandrs Mirskis, Latvijas Sociālistiskās partijas vadītājs Alfrēds Rubiks, kā arī divi «Vienotības» pārstāvji - Kārlis Šadurskis un Inese Vaidere. Tomēr Vaidere varētu turpināt darbu EP, ja «Vienotības» saraksta līderis Valdis Dombrovskis kļūs par eirokomisāru.

Vēl viens no pašreizējiem EP deputātiem Ivars Godmanis šajās vēlēšanās nepiedalījās.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu