Eksperti par Ozoliņa pievienošanos Repšes partijai

FOTO: Ieva Lūka/LETA

Politikas eksperti piesardzīgi vērtē iespējas, vai hokejista Sanda Ozoliņa pievienošanās Einara Repšes biedrībai «Latvijas nākotnes forums» uzlabos Repšes partijas izredzes vēlēšanās.

Politiskās partijas visai bieži mēģina piesaistīt sabiedrībā zināmus, iemīļotus cilvēkus - aktierus, sportistus, mūziķus, lai palielinātu savas izredzes cīņā par vēlētāju balsīm, aģentūrai LETA sacīja aptaujātie politikas eksperti. «Ir skaidrs, ka izmantot cilvēka atpazīstamību vienmēr ir bijis politiķu vilinājums,» sacīja sociologs Aigars Freimanis. Taču pagaidām nav skaidrs, vai ar to Repšes politiskajam spēkam pietiks, lai pārvarētu 5% barjeru Saeimas vēlēšanās.

Šādā veidā partija no jauna sev pievērsusi sabiedrības uzmanību, bet vai ar to pietiks, lai tā saņemtu pietiekamu balsu skaitu iekļūšanai Saeimā, pagaidām Freimanis par to vēl nav pārliecināts.

Pēc Freimaņa domām, Ozoliņam gan varētu būt labākas izredzes uzlabot reitingus nekā bijušajam Latvijas Nacionālās operas vadītājam Andrejam Žagaram, kurš nesavāca pietiekamu atbalstu, lai Repšes partiju ievestu Eiropas Parlamentā. «Atpazīstamības, cieņas un respekta potenciāls viņam no cilvēkiem, kuriem interesē hokejs, ir. Tādu noteikti ir vairāk nekā operas cienītāju,» teica Freimanis.

Arī politologs Jānis Ikstens atgādināja, ka šis ir vēl viens no daudzajiem gadījumiem, kad politiskās partijas šādā veidā cer piesaistīt vēlētāju balsis. Turklāt Ozoliņam šis jau ir trešais mēģinājums. Pirmais bija vēl 1997.gadā, kad Ozoliņš izteica publisku atbalstu apvienībai «Tēvzemei un brīvībai»/LNNK, kad tā startēja pašvaldību vēlēšanās. Otrs mēģinājums bija Ozoliņš kā reklāmas seja Aināra Šlesera politiskajam spēkam «Par labu Latviju». «Viņam ir zināma pieredze,» teica Ikstens.

Lai startētu politikā, cilvēkam ir jābūt izpratnei par sabiedrībā aktuālām problēmām, ir jābūt mērķiem, ko politikā vēlas panākt, sacīja politologs Juris Rozenvalds. Patlaban no Ozoliņa atbildes uz šiem jautājumiem nav dzirdētas. Patlaban neesot skaidrs, ko Ozoliņš ar šādu soli vēlas panākt, jo politiķu, kas vienlaikus ir uzņēmēji, - tādu ir daudz, piebilda Ikstens. Par šīm lietām Ozoliņam vajadzētu pašam izstāstīt - kāds ir viņa politiskais redzējums un kādus mērķus viņš vēlas sasniegt.

Freimanim, noskatoties Ozoliņa atbildes uz jautājumiem vakar Latvijas Televīzijas raidījumā «1:1» šķitis, ka viņš ir praktizējies mediju treniņos - atbildes bijušas standartizētas un nedaudz radījušas neomulības sajūtu.

Jau ziņots, ka hokejists Sandis Ozoliņš pieņēmis lēmumu noslēgt savu karjeru sportā un iestāties politiķa Einara Repšes dibinātajā biedrībā «Latvijas nākotnes forums». Plānots, ka Ozoliņš kļūs par biedrības ģenerālsekretāru.

Stāstot par saviem nākotnes plāniem, Ozoliņš sacīja, ka esot nopietni apdomājis, ko darīt tālāk, un pirms kāda laika pieņēmis lēmumu iesaistīties Repšes dibinātajā biedrībā «Latvijas nākotnes forums». «Esmu gatavs strādāt Latvijā un ar savu turpmāko darbu darīt lietas, kas nestu labumu sabiedrībai kopumā,» piebilda Ozoliņš.

Uz jautājumu, vai šāds solis nozīmē, ka Ozoliņš varētu nākotnē startēt aktīvajā politikā, hokejists atbildēja, ka par to neesot domājis, taču tagad viņš ir nolēmis darboties šajā biedrībā, kurā pulcējušies spēcīgi cilvēki ar interesantām idejām, tādējādi daudz aktīvāk domājot un piedāvājot priekšlikumus, kas nāktu par labu Latvijas attīstībai.

Uz augšu