C, 30.11.2023.

ZZS satrauc Zīles izteikumi

Apollo.lv
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Ieva Čīka/LETA

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) nākamajā sadarbības padomes sēdē aicinās Nacionālo apvienību ««Visu Latvijai» - «Tēvzemei un Brīvībai/LNNK»» skaidrot Eiropas Parlamenta deputāta Roberta Zīles izteikumus par Ziemeļatlantijas līguma organizācijas (NATO) nespēju aizsargāt tās dalībvalstis, portālam «Apollo» pavēstīja ZZS preses sekretāre Dace Kārkliņa.

Pirms EP vēlēšanām Zīle Latvijas Radio reklāmā apgalvoja: «Ir jāapzinās, ka nekādi NATO piektie panti mūs nepasargās, ja paši kritīsim Krievijas skavās, kā tas diemžēl noticis līdz šim», atgādina ZZS. Jau iepriekš sadarbības padome pauda neizpratni par šādu deputāta publiski pausto viedokli.

5.pants izsaka Ziemeļatlantijas līguma galveno jēgu. Tas paredz, ka bruņotu uzbrukumu vienai vai vairākām dalībvalstīm uzskatīs par uzbrukumu visām dalībvalstīm, tādēļ tās ir apņēmušās, ka šāda uzbrukuma gadījumā katra no tām, izmantojot individuālas un kopējas pašaizsardzības tiesības, sniegs palīdzību uzbrukumam pakļautajai valstij, ieskaitot bruņota spēka pielietošanu, ar mērķi atjaunot un saglabāt Ziemeļatlantijas reģiona drošību.

«Situācijā, kad notikumu Ukrainā iespaidā drošības jautājumi sabiedrībā ir ieguvuši īpašu nozīmi, ZZS uzskata par nepieņemamu apšaubīt Latvijas dalības NATO svarīgo lomu aizsardzības spēju nodrošināšanā,» norāda partijā.

ZZS aicina sadarbības padomes sēdē izskatīt Zīles izteikumus un Nacionālo apvienību paust tās viedokli par Latvijas drošības jautājumiem un NATO nozīmi iespējamo valsts apdraudējumu gadījumā.

Zīle aģentūrai LETA sacīja, ka ir gatavs publiski skaidrot savu viedokli šajā jautājumā, uzsverot, ka nepieciešams mazināt atkarību no Krievijas gan ekonomiski, gan enerģētikas jomā utt. Līdz ar to viņa izteikums arī ir tieši saistīts ar Krievijas ietekmes mazināšanu.

Nacionālās apvienības politiķis šī jautājuma aktualizēšanu uztver kā «ZZS atbildes sveicienu», ņemot vērā to, ka iepriekš valdošā koalīcija nosodījusi partijas «Latvijai un Ventspilij» priekšsēdētāja Aivara Lemberga izteikumus par NATO.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu