C, 30.11.2023.

Valdība atbalsta Dombrovska virzīšanu eirokomisāra amatam

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: AFP/Scanpix

Ministru kabinets šodien atbalstīja bijušā premjerministra Valda Dombrovska (V) virzīšanu Eiropas Komisijas (EK) komisāra amatā.

Valsts kanceleja norāda, ka pašreizējo EK locekļu pilnvaras beidzas šā gada 31.oktobrī un Latvijai ir jāvirza savs kandidāts šim amatam. Izraugoties EK locekļus, ir jāņem vērā pretendentu vispārējā kompetence un uzticība Eiropas idejai. Tāpat ir jāizvirza tādi cilvēki, kuru neatkarība nav apšaubāma.

Valdības pozitīva lēmuma gadījumā Ārlietu ministrijai par valdības lēmumu būs jāpaziņo Eiropas Savienības Padomes ģenerālsekretāram.

Kā ziņots, Latvijas premjerministre Laimdota Straujuma (V) par Latvijas pārstāvi EK nominēs Dombrovski, cerot, ka viņš iegūs komisāra amatu finanšu un ekonomikas blokā.

Valdošās koalīcijas partneriem nav iebildumu pret Dombrovska virzīšanu eirokomisāra amatam.

Dombrovskis ir dzimis 1971.gada 5.augustā. Viņam ir maģistra grāds fizikā un nodokļu un muitas administrēšanā, bakalaura grāds ekonomikā un fizikā, kā arī studējis doktorantūru Merilendas Universitātes Elektronikas fakultātē.

Līdz darbam valsts pārvaldē Dombrovskis ir bijis zinātniskais asistents un laborants Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātē, kā arī Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes makroekonomikas analīzes speciālists, vēlāk vecākais ekonomists un galvenais ekonomists.

2002.gadā viņu ievēlēja par 8.Saeimas deputātu, un viņš kļuva par finanšu ministru. Laikā no 2004.gada jūlija līdz 2009.gada martam viņš bija Eiropas Parlamenta deputāts, taču šo amatu pameta, lai kļūtu par Ministru prezidentu. Šo amatu viņš ieņēma līdz šī gada 22.janvārim.

Maijā notikušajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās viņš atkārtoti ievēlēts par Eiropas Parlamenta deputātu.

Dombrovskis bija arī kandidāts uz Eiropas Komisijas priekšsēdētāja amatu, taču savu kandidatūru atsauca par labu citam Eiropas Tautas partiju grupas kandidātam Žanam Klodam Junkeram.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu