Zīle: Lietuvas pievienošanās eirozonai ir būtisks ģeopolitisks notikums

FOTO: Ieva Lūka/LETA

Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Roberts Zīle atzīst, ka šodienas EP pozitīvais balsojums par Lietuvas uzņemšanu eirozonā noņem visus šķēršļus, lai mūsu kaimiņi no 2015.gada  pievienotos valūtas savienībai, informē EP ECR grupas preses asistents Rolands Pētersons.

«Lietuva pilnībā atbilst visiem finanšu un ekonomiskajiem kritērijiem, lai iestātos eirozonā, un nepārprotami vēlas to darīt,» norāda Zīle.

«Es mūsu kaimiņus varu tikai apsveikt ar šo izvēli, kas noteikti palīdzēs nostiprināt drošību ne tikai pašā Lietuvā, bet visās Baltijas valstīs. Ģeopolitiski tas ir būtisks solis, kas turpmāk nodrošinās, ka visas Baltijas valstis ir pasargātas no iespējamiem uzbrukumiem to valūtām nolūkā destabilizēt politisko situāciju. Nav noslēpums, ka mazas valstis ar to centrālo banku rīcībā esošajām ierobežotajām rezervēm ir ievainojamas pret mērķtiecīgiem uzbrukumiem to finanšu sistēmām, un šī ievainojamība var tikt izmantota politiska spiediena īstenošanai. Tagad arī Lietuva, tāpat kā Latvija un Igaunija no tā būs pasargāta,» pārliecināts ir Zīle.

Uz augšu