C, 30.11.2023.

Mamikins būs galvenais EP ziņotājs par Gruziju

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Lita Krone/LETA

Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Andrejs Mamikins (SC) būs galvenais EP ziņotājs par Gruziju, šādu lēmumu pieņēmusi EP Ārlietu komitejas sociālistu un demokrātu progresīvās alianses frakcijas darba grupa ārlietās.

Mamikina ziņojums tiks veltīts Eiropas Savienības (ES) līgumam par asociāciju ar Gruziju pirms tā ratifikācijas EP. Ziņojuma tapšanas laiks tiek plānots šī gada rudenī.

Kā aģentūrai LETA skaidroja Mamikins, lēmums viņam nozīmē lielu atbildību. «Parasti jaunievēlētam EP deputātam pēc nerakstīta likuma ziņojums uzreiz netiek dots,» skaidroja Mamikins, piebilstot, ka tas ir arī signāls, ka Eiropas sociāldemokrāti ļoti augsti vērtē partijas «Saskaņa» iespējas un pieredzi ārpolitikā, īpaši Austrumu partnerības jautājumos.

LETA jau ziņoja, ka visplašāk Latvijas deputāti būs pārstāvēti Ārlietu komitejā, kur darbosies Sandra Kalniete (V), Mamikins un Iveta Grigule (ZZS), Budžeta komitejā darbosies Valdis Dombrovskis (V), bet Starptautiskās tirdzniecības komitejā - Artis Pabriks (V).

Tatjana Ždanoka (LKS) būs Nodarbinātības komitejas un Lūgumrakstu komitejas locekle, Krišjānis Kariņš (V) turpinās darboties Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā, savukārt Roberts Zīle (VL-TB/LNNK) - Transporta komitejā.

Grigule bez Ārlietu komitejas darbosies arī Drošības un aizsardzības apakškomitejā.

Deputātu sadalījumu komitejās ierosina EP politiskās grupas, pamatojoties uz pašu deputātu izrādīto interesi. Deputātu sadalījumam komitejās ir proporcionāli jāatspoguļo EP politiskais sastāvs.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu