Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Barselonā veido izstādi par Latvijas vēsturi

FOTO: Moyan_Brenn, CC BY-SA 2.0

Pieminot 25.gadskārtu kopš Berlīnes mūra krišanas un Aukstā kara beigām, Barselonas pilsētas domes Kultūras institūts gatavojas iekārtot izstādi par Latviju kā vienu no valstīm, kas šo procesu rezultātā atguva neatkarību.

Izstādē aptvers laika posmu no 1918.gada, kad Latvija pasludināja neatkarību, līdz 2004.gadam, kad Latvija iestājās Eiropas Savienībā, aģentūru LETA informēja Okupācijas muzeja sabiedrisko lietu speciāliste Līga Strazda.

Pirmdien, 28.jūlijā, Latvijas Okupācijas muzejā Rīgā, Raiņa bulvārī 7, plkst.12.30 notiks gaidāmās izstādes koncepta prezentācija, pēc kuras būs iespēja Barselonas pārstāvjiem uzdot jautājumus.

Rīgā ieradīsies Barselonas pilsētas domes Kultūras mantojuma, muzeju un arhīvu Kultūras institūta direktors Žozefs Rodrigess un pastāstīs par izstādi, ko paredzēts atvērt vienā no Barselonas nozīmīgākajām kultūrvēsturiskajām vietām - Svētās Agates kapelā, kas pašlaik ir Barselonas vēstures muzeja daļa. Izstādi plānots atvērt 15.oktobrī, un tā strādās līdz 11.janvārim.

Latvijas Okupācijas muzejs pēc izstādes veidotāju lūguma ir atlasījis vairākus priekšmetus no sava krājuma, kuri papildinās izstādes vizuālo un informatīvo materiālu. Pašreiz notiek šo priekšmetu sagatavošana pārsūtīšanai uz Barselonu. Par to vairāk pastāstīs Okupācijas muzeja speciālisti izstādes prezentācijas laikā.