Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Norvēģijas cietums aizturējis 220 Bēringa-Breivīka vēstules

Norvēģijas cietumu pārvalde pirmdien paziņoja, ka tā aizturējusi vairāk nekā 200 masu slepkavas Andersa Bēringa-Breivīka vēstules, lai nepieļautu, ka viņš izveido tīklu ārpus ieslodzījuma vietas.

«Mēs drošības apsvērumu dēļ esam atteikušies nosūtīt Bēringa-Breivīka vēstules. Runa ir par aptuveni 220 vēstulēm,» sacīja cietumu administrācijas pārstāvis Īlings Fāsta. «Mēs kontrolējam viņa sakarus, un viņam nav ļauts izveidot tīklu, kas varētu pastrādāt vēl citus noziegumus.»

Bērings-Breivīks apgalvo, ka ir «konvertējies» demokrātijā un vēlas izveidot politisku partiju savu ideju popularizēšanai, atsakoties no vardarbības.

Viņš apgalvo, ka ir iedvesmojies no Grieķijas neonacistu partijas «Zelta rītausma» panākumiem vēlēšanās.

Bērings-Breivīks pats sazinājies ar laikrakstu «Verdens Gang» un sūdzējies par viņa korespondencei noteiktajiem ierobežojumiem.

Masu slepkavas advokāts Geirs Lipesta laikrakstam norādīja, ka viņa klients pārsūdzējis lēmumu par vēstuļu aizturēšanu.

Bērings-Breivīks izcieš 21 gada cietumsodu par 77 cilvēku noslepkavošanu.

2011.gada 22.jūlijā Bērings-Breivīks sarīkoja sprādzienu Norvēģijas valdības ēku kvartālā Oslo centrā, nogalinot astoņus cilvēkus, bet tad devās uz Ūteijas salu, kur Darba partijas jauniešu organizācijas vasaras nometnē nošāva 69 cilvēkus - pārsvarā pusaudžus, no kuriem jaunākā nule kā bija nosvinējusi 14.dzimšanas dienu.

2012.gada 24.augustā Oslo tiesa atzina Bēringu-Breivīku par vainīgu 77 cilvēku slepkavībā, piespriežot viņam maksimāli iespējamo 21 gadu cietumā ar iespēju soda termiņu pagarināt, ja pēc tā izciešanas viņš tiks atzīts par joprojām bīstamu sabiedrībai.

Tiesas pieci tiesneši vienbalsīgi Bēringu-Breivīku atzina par pieskaitāmu, uz ko bija uzstājis arī viņš pats, lai gan prokuratūra lūdza atzīt viņu par psihiski slimu un nozīmēt piespiedu ārstēšanu slēgta tipa iestādē.

Aktuālākās ziņas