Brigmanis uzsver ZZS tiesības virzīt jautājumus Saeimā bez koalīcijas piekrišanas

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS) ir tiesības izskatīšanai virzīt jautājumus Saeimā bez koalīcijas partneru Nacionālās apvienības (NA) un «Vienotības» piekrišanas, sestdien, uzstājoties Latvijas zemnieku savienības (LZS) ikgadējā kongresā, teica tās līderis un ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis.

Brigmanis kritizēja koalīcijas partneru NA un «Vienotības» priekšlikumu par izmaiņām Satversmē, paredzot atklātas prezidenta vēlēšanas. «Darbs valdības koalīcijā ir prasījis pietiekami daudz kompromisu, tomēr klajš koalīcijas līguma pārkāpums, virzot iepriekš nesaskaņotus grozījumus Valsts prezidenta ievēlēšanas kārtībā, faktiski ir radījis situāciju, ka koalīcijas līgums – vismaz tādā formātā kā iepriekš bijām vienojušies – vairs nav spēkā,» viņš sacīja.

«Tas nozīmē, ka ZZS patur tiesības virzīt jautājumus balsojumam Saeimā, kuriem nav visu koalīcijā pārstāvēto partiju piekrišanas. Tas gan nenozīmē, ka vēlamies gāzt šo valdību un destabilizēt situāciju valstī. Tomēr, ja mūsu vēlētāju interešu aizstāvībai būs nepieciešamība virzīt izskatīšanai Saeimā kādu jautājumu, kuram nav visu koalīcijas partneru piekrišanas, mēs to noteikti darīsim,» teica Brigmanis.

Kā nozīmīgākos jautājumus valdības un Saeimas dienaskārtībā uzrunā Brigmanis izcēla drošību, reģionālo attīstību, lauksaimniecību, labklājību un veselības aprūpi. ZZS strādāšot, lai 2016.gadā minimālo algu varētu paaugstināt līdz 400 eiro.

LZS vadītājs arī kritizēja Kremļa īstenoto propagandu.

«Jārēķinās, ka Krievijas propagandas karā mēs esam iesaistīti jau daudzu gadu garumā. Cilvēki, kuri seko līdzi Kremļa kontrolētajiem medijiem, tiek baroti ar melīgu informāciju, kuras mērķis ir radīt iespaidu, ka pretoties Krievijas pārspēkam nav vērts», viņš teica, piebilstot, ka Krievijas mediju telpā Latvija tiek attēlota kā neizdevusies valsts, lai gan «patiesībā tieši Baltijas valstis no bijušajām padomju republikām ir sasniegušas visvairāk».

Brigmanis aicināja meklēt savu modeli, kā iesaistīt jauniešus militārajā apmācībā. «Tas varētu būt kaut vai pāris mēnešu garš apmācību kurss, kurš galvenokārt orientēts uz patriotisko audzināšanu un pamata militāro iemaņu apgūšanu. Ja vien šāds apmācību kurss tiktu pareizi plānots un organizēts, jauniešiem palielinātos interese gan par dienestu Bruņotajos spēkos, gan par dalību Zemessardzē,» viņš rosināja.

Brigmanis arī uzsvēra ZZS stabilitāti: «Ne vienreiz vien mūsu politiskie oponenti ir prognozējuši ZZS šķelšanos, tomēr esam bijuši pietiekami stipri, lai neļautos šādām provokācijām. Kopā esam izturējuši gan pārbaudījumu ar darbu opozīcijā, gan koalīcijā».

Kongresā, kas sestdien notiek Jelgavā, Latvijas Lauksaimniecības Universitātē, piedalās 310 delegātu. LZS ir 1292 biedri un 69 nodaļas Latvijā.

LZS kopā ar Latvijas Zaļo partiju veido politisko apvienību ZZS, kurai ir noslēgts sadarbības līgums arī ar Liepājas partiju, «Latvijai un Ventspilij» un biedrību «Līvāni».

Uz augšu