Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Norvēģu masu slepkava saņem vidusskolas diplomu

FOTO: Reuters/Scanpix

Norvēģu masu slepkava Anderss Bērings-Breivīks 36 gadu vecumā beidzot saņēmis vidējās izglītības diplomu, un pieteicies politoloģijas studijām Oslo Universitātē, vēsta tīmekļa medijs «The Local».

Saskaņā ar Norvēģijas laikraksta «Dagbladet» vēstīto, Breivīks 1998.gadā pameta mācības prestižajā Oslo Komercskolā, tomēr tagad viņš veiksmīgi nokārtojis visus pārbaudījumus un saņēmis diplomu.

Viņa advokāts laikrakstam norādīja, ka Breivīka pieteikums studijām augstskolā tiks izskatīts līdz 20.jūlijam.

Savukārt Oslo Universitātes pārstāvji gan norādīja, ka gadījumā, ja Breivīka pieteikums tiks apstiprināts, viņš nevarēs pretendēt uz grāda iegūšanu, jo tam nepieciešamas studijas arī klātienē.

Studijām universitātē Breivīks bija pieteicies jau 2013.gadā, tomēr toreiz viņa pieteikums tika noraidīts, jo Breivīka kvalifikācija neatbilda izvēlētajam kursam.

Kā vēsta aģentūra LETA, Bērings-Breivīks izcieš 21 gada cietumsodu par 77 cilvēku noslepkavošanu.

2011.gada 22.jūlijā Bērings-Breivīks sarīkoja sprādzienu Norvēģijas valdības ēku kvartālā Oslo centrā, nogalinot astoņus cilvēkus, bet tad devās uz Ūteijas salu, kur Darba partijas jauniešu organizācijas vasaras nometnē nošāva 69 cilvēkus - pārsvarā pusaudžus, no kuriem jaunākā nule kā bija nosvinējusi 14.dzimšanas dienu.

2012.gada 24.augustā Oslo tiesa atzina Bēringu-Breivīku par vainīgu 77 cilvēku slepkavībā, piespriežot viņam maksimāli iespējamo 21 gadu cietumā ar iespēju soda termiņu pagarināt, ja pēc tā izciešanas viņš tiks atzīts par joprojām bīstamu sabiedrībai.

Tiesas pieci tiesneši vienbalsīgi Bēringu-Breivīku atzina par pieskaitāmu, uz ko bija uzstājis arī viņš pats, lai gan prokuratūra lūdza atzīt viņu par psihiski slimu un nozīmēt piespiedu ārstēšanu slēgta tipa iestādē.

Aktuālākās ziņas