Kalvītis ir viens no kandidātiem uz «Latvijas Gāzes» vadītāja amatu, apstiprina Savickis

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Bijušais premjerministrs Aigars Kalvītis ir viens no pieciem līdz sešiem kandidātiem uz AS «Latvijas Gāze» valdes priekšsēdētāja amatu, aģentūrai LETA apstiprināja «Latvijas Gāzes» akcionāra SIA «Itera Latvija» valdes priekšsēdētājs Juris Savickis.

Pēc viņa teiktā, ar visiem pretendentiem «Latvijas Gāzes» vadība šīs nedēļas laikā veiks pārrunas.

Vaicāts, vai pretendenti uz «Latvijas Gāzes» vadītāja amatu lielākoties ir no Latvijas, Savickis atklāja - tā kā viena no prasībām pretendentiem bija labas latviešu valodas zināšanas, tad amata konkursa pirmajā kārtā tika atsijāti tie, kuri neatbilda šīm prasībām.

Pēc Savicka teiktā, jaunais «Latvijas Gāzes» vadītājs varētu tikt nosaukts šā gada 14.augustā.

Kalvītis aģentūrai LETA atteicās komentēt izskanējušo informāciju, ka viņš būtu pieteicies uz gāzes kompānijas vadītāja amatu.

LETA jau ziņoja, ka ilggadējais AS «Latvijas Gāze» vadītājs Adrians Dāvis vasaras sākumā paziņoja, ka viņš nolēmis pamest amatu, lai dotu vietu jauniem cilvēkiem.

Kopumā četriem valdes locekļiem, ieskaitot valdes priekšsēdētāju Dāvi, 16.augustā beigsies pilnvaru termiņš. Trīs no esošajiem valdes locekļiem darbu uzņēmumā neturpinās. Valdes priekšsēdētāja vietnieks Aleksandrs Mihejevs jau iepriekš informēja, ka nekandidēs uz valdes locekļa amatu pēc pilnvaru beigām. Savukārt valdes priekšsēdētājs Dāvis un valdes locekle Anda Ulpe, lai arī aicināti atkārtoti kandidēt, tomēr ir nolēmuši darbu uzņēmumā neturpināt.

Pašreizējais valdes loceklis Gints Freibergs tika aicināts darbu turpināt, un padome ievēlēja viņu valdē no 2015.gada 16.augusta.

Valdes priekšsēdētāja vietnieka Mario Nulmeiera pilnvaru termiņš beidzas 2016.gada 31.decembrī, un viņš darbu turpinās. Tāpat «Latvijas Gāzes» padome apstiprināja jaunu valdes locekli Aleksandru Frolovu, kurš arī uzsāks darbu augustā.

Jau ziņots, ka pērn «Latvijas Gāze» nopelnīja 30,07 miljonus eiro, kas ir par 1,9% vairāk nekā 2013.gadā, liecina uzņēmuma nerevidētais 2014.gada 12 mēnešu finanšu pārskats, kas iesniegts biržā «NASDAQ OMX Riga».

«Latvijas Gāze» pērn 12 mēnešos patērētājiem pārdeva 1,29 miljardus kubikmetru dabasgāzes. Salīdzinājumā ar attiecīgo 2013.gada periodu dabasgāzes realizācija ir samazinājusies par 10,9%.

Lielākais «Latvijas Gāzes» akcionārs ir Vācijas «E.ON Ruhrgas International GmbH», kam pieder 47,2% akciju, 34% pieder Krievijas kompānijai «Gazprom», bet 16% - SIA «Itera Latvija».

Uz augšu