Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Norvēģu slepkavnieks nogurdina cietuma personālu

FOTO: Reuters/Scanpix

Norvēģu ekstrēmists Anderss Bērings-Breivīks, kurš šobrīd izcieš 21 gada cietumsodu par 77 cilvēku noslepkavošanu, ir tik prasīgs cietumnieks, ka viņa nemitīgās prasības sākušas nogurdināt cietuma personālu, vēsta tīmekļa medijs «The Local».

«Atrašanās seju pret seju ar Breivīku cilvēkam kaut ko nodara. Tā izsūc spēkus,» norāda Norvēģijas Cietumsargu un probācijas darbinieku arodbiedrības vadītāja Ingeborga Kivle.

Cietuma darbiniekus nogurdina Breivīka nemitīgās prasības, sūdzības un arvien pieaugošais korespondences apjoms.

Kopš atrašanās ieslodzījumā Breivīks regulāri sūdzas par apstākļiem cietumā un izvirza dažādas prasības.

Cietuma pārstāvji sūdzas, ka Breivīka sūdzību un vēstuļu izskatīšana prasa lielākus cilvēkresursus nekā šobrīd ir cietuma rīcībā.

Kā iepriekš vēstīja aģentūra LETA, 2011.gada 22.jūlijā Bērings-Breivīks sarīkoja sprādzienu Norvēģijas valdības ēku kvartālā Oslo centrā, nogalinot astoņus cilvēkus, bet tad devās uz Ūteijas salu, kur Darba partijas jauniešu organizācijas vasaras nometnē nošāva 69 cilvēkus - pārsvarā pusaudžus, no kuriem jaunākā nule kā bija nosvinējusi 14.dzimšanas dienu.

2012.gada 24.augustā Oslo tiesa atzina Bēringu-Breivīku par vainīgu 77 cilvēku slepkavībā, piespriežot viņam maksimāli iespējamo 21 gadu cietumā ar iespēju soda termiņu pagarināt, ja pēc tā izciešanas viņš tiks atzīts par joprojām bīstamu sabiedrībai.

Tiesas pieci tiesneši vienbalsīgi Bēringu-Breivīku atzina par pieskaitāmu, uz ko bija uzstājis arī viņš pats, lai gan prokuratūra lūdza atzīt viņu par psihiski slimu un nozīmēt piespiedu ārstēšanu slēgta tipa iestādē.

Aktuālākās ziņas