Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Bērings-Breivīks sūdzēs tiesā Norvēģiju par apstākļiem cietumā

FOTO: Reuters/Scanpix

Norvēģu terorists Anderss Bērings-Breivīks, kas 2011.gadā noslepkavoja 77 cilvēkus, martā sūdzēs tiesā valsti par cietuma apstākļiem, kurus viņš dēvē par spīdzināšanu, piektdien ziņo avoti Norvēģijas tiesu sistēmā.

Bērings-Breivīks vairākkārt sūdzējies par savu turēšanu izolācijā, un septembrī viņš paziņoja, ka ir gatavs badoties līdz nāvei, ja apstākļi cietumā netiks uzlaboti.

«Mēs uzskatām, ka viņa tiesības ir pārkāptas. Viņš ir izolēts no citiem ieslodzītajiem, no citiem cilvēkiem, un viņam ir kontakts tikai ar veselības aprūpes darbiniekiem un sargiem,» ziņu aģentūrai AFP sacīja Bēringa-Breivīka advokāts Ējsteins Storviks.

Lieta tiks izskatīta Oslo apgabala tiesā laikā no 15.marta līdz 18.martam, atklāja tiesa.

Storviks sacīja, ka viņa klients pašreiz nav pieteicis badastreiku un koncentrējas uz tiesas procesu.

Vai Bērings-Breivīks būs klāt lietas izskatīšanā, vēl nav zināms.

2011.gada 22.jūlijā Bērings-Breivīks sarīkoja sprādzienu Norvēģijas valdības ēku kvartālā Oslo centrā, nogalinot astoņus cilvēkus, bet tad devās uz Ūteijas salu, kur Darba partijas jauniešu organizācijas vasaras nometnē nošāva 69 cilvēkus - pārsvarā pusaudžus, no kuriem jaunākā nule kā bija nosvinējusi 14.dzimšanas dienu.

2012.gada 24.augustā Oslo tiesa atzina Bēringu-Breivīku par vainīgu 77 cilvēku slepkavībā, piespriežot viņam maksimāli iespējamo 21 gadu cietumā ar iespēju soda termiņu pagarināt, ja pēc tā izciešanas viņš tiks atzīts par joprojām bīstamu sabiedrībai.

Tiesas pieci tiesneši vienbalsīgi Bēringu-Breivīku atzina par pieskaitāmu, uz ko bija uzstājis arī viņš pats, lai gan prokuratūra lūdza atzīt viņu par psihiski slimu un nozīmēt piespiedu ārstēšanu slēgta tipa iestādē.

Aktuālākās ziņas