Krievijas vēstnieks godina kara noziedznieku Kononovu

Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs šodien godinājis par kara noziegumiem notiesātā bijušā sarkanā partizāna Vasīlija Kononova piemiņu.

«1.janvārī, partizāna Kononova dzimšanas dienā, vēstnieks Vešņakovs un vēstniecības diplomāti nolika ziedus uz viņa kapa,» teikts vēstniecības paziņojumā sociālajos tīklos.

Tam pievienotajā attēlā redzams vēstnieks ar diplomātiem pie Kononova kapa ar ziediem rokās.

Kā ziņots, Augstākās tiesas Krimināllietu tiesu palāta 2004.gada 30.aprīlī atzina Kononovu par vainīgu kara nozieguma izdarīšanā - viņa vadītā partizānu grupa 1944.gadā Mazo Batu ciemā nežēlīgi nogalināja vairākus civiliedzīvotājus un nodedzināja viņu mājas.

Tiesas spriedums liecina, ka Kononova vadītie partizāni noslepkavoja deviņus sādžas civiliedzīvotājus, no tiem sešus sadedzinot. Viņu starpā bija trīs sievietes, no kurām viena bijusi pirmsdzemdību grūtniecības stāvoklī.

Kononovs par notiesāšanu vēlāk sūdzējās Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT), taču zaudēja. Tiesa atzina, ka viņš sodīts, nepārkāpjot Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvenciju.

Par Otrā pasaules kara noziegumiem Latvijā notiesātais Kononovs bija Krievijas pilsonis. Viņš nomira 2011.gadā 88 gadu vecumā.

Kā ziņots, Vešņakovs pirms Ziemassvētkiem paziņoja, ka Latvijas politiķu darbības dēļ Latvijas un Krievijas attiecībās joprojām ir vērojama «melnā josla», kas sākās jau 2014.gadā. Krievijas atbildību abu valstu attiecību pasliktināšanā vēstnieks nav saskatījis, bet Latvijai pārmetis virkni lēmumu, kas kaitējuši starpvalstu attiecībām.

Uz augšu