O, 26.09.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Kučinskis: Nākamnedēļ valdībā nekādi lēmumi par «Liepājas metalurgu» netiks pieņemti

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 1
Foto: Edijs Pālens/LETA

Līdz brīdim, kamēr netiks izvērtēts Valsts kasē iesniegtais AS «KVV Liepājas metalurgs» attīstības plāns, nekādi lēmumi attiecībā uz uzņēmumu netiks pieņemti, norāda Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Nākamās nedēļas valdības sēdē jautājumu par situāciju saistībā ar uzņēmumu nav paredzēts izskatīt, aģentūrai LETA teica Kučinska preses sekretārs Andrejs Vaivars. Premjers uzsver, ka Valsts kasē ir iesniegts uzņēmuma attīstības plāns un kamēr tas nav izvērtēts, nekādi lēmumi uz ultimātu pamata netiks pieņemti.

Jau ziņots, ka Ukrainas «KVV Group» izskata iespēju apturēt «KVV Liepājas metalurgs» darbu un veikt rūpnīcas konservāciju, ja Ministru kabinets 15.martā nepieņems kādu konstruktīvu lēmumu, aģentūrai LETA sacīja «KVV Group» preses sekretāre Nataļja Napadovska.

«KVV Group» vadība uzskata, ka situācijā, kad «KVV Liepājas metalurgs» jau ilgstoši spiests strādāt tādā biznesa vidē, kur valstij ir formāla attieksme pret uzņēmuma objektīvajām problēmām un konstruktīvs dialogs tiek novilcināts, var nākties pieņemt lēmumu par Liepājas rūpnīcas konservāciju.

«KVV Liepājas metalurgs» 1.marta pēcpusdienā Valsts kasē iesniegusi uzņēmuma restrukturizācijas plānu, ko februāra sākumā pieprasīja valdība. Plānā tiek piedāvāts jauns «KVV Liepājas metalurgs» 70 miljonu eiro lielā parāda maksājumu grafiks, kā arī paredzēts uzņēmuma neprofila aktīvu realizācijas plāns.

Paredzēts, ka lielākā daļa līdzekļu, kas tiks iegūta no neprofila aktīvu pārdošanas, tiks investēta uzņēmuma velmēšanas ceha modernizācijā, bet atlikušo daļu paredzēts novirzīt «KVV Liepājas metalurgs» parādu dzēšanai un apgrozāmo līdzekļu papildināšanai.

Uzņēmumā veikts audits un tas paredz, ka neprofila aktīvu realizācija uzņēmumam ļaus saņemt četrus līdz piecus miljonus eiro.

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) aģentūrai LETA teica, ka valstij ir jāizmanto visas garantijas, ko paredz līgums ar «KVV Liepājas metalurgs», lai nodrošinātos pret uzņēmuma saistību neizpildi. Ministre atzina, ka «KVV Liepājas metalurgs» jau labu laiku stagnē un dzīvo «pusmiega režīmā», taču patlaban Valsts kase vērtē metalurģijas uzņēmuma iesniegto restrukturizācijas plānu.

«Restrukturizācijas plāns ir sagatavots nevis ņemot vērā valsts intereses un uzņēmuma ilgtermiņa stratēģiju, bet tas ir pamatā balstīts uz esošo akcionāru interešu ievērošanu. Tas nav labas signāls uzņēmuma tālākai darbībai,» uzsvēra Reizniece-Ozola.

Valsts kase izvērtēs situāciju un piedāvās risinājumus. «Turklāt šajā situācijā svarīgi ir tas, lai valsts attiecībās ar uzņēmumu nemīkstina pozīcijas, jo ir jāizmanto visas garantijas, ko līgums paredz, lai nodrošinātos, ja gadījumā saistības netiek pildītas,» teica ministre.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 1

Tēmas

Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu