Sv 25.10.2020.

7 interesanti fakti, kurus tu, iespējams, nezināji par Meraiju Keriju

FOTO: Reuters/Scanpix

Jau šovakar «Arēnā Rīga» uzstāsies izcilā vokāliste un soulmūzikas leģenda Meraija Kerija (Mariah Carey), tāpēc pirms koncerta piedāvājam interesantus faktus, kurus tu, iespējams, par mākslinieci nezināji!

1. Pirms dziedātājas karjeras uzsākšanas, Kerija Ņujorkā studēja kosmetoloģiju

Pēc vidusskolas pabeigšanas Meraija strādāja par viesmīli, garderobisti un studēja kosmeteloģiju, bet pa naktīm klusībā sapņoja kļūt par dziedātāju un rakstīja dziesmas.

2. Meraijas balss aptver piecas oktāvas

Meraija ir alts un spēj aptvert piecas oktāvas starp altu un soprānu. Šāds diapazons ir ļoti neparasts, jo cilvēka balss parasti ir ļoti ierobežota, un mēs izmantojam tikai mazu daļu no tās.

3. Meraija nopirkusi Merilinas Monro klavieres par vairāk nekā 600 000 dolāru

Apbrīnojamo instrumentu Meraija iegādājās «Christie’s» izsolē 1999.gadā. Viņas apsēstība ar Monro ilgst visu mūžu, jo, iespējams, saskata kādas līdzības ar sevi. Meraijas draugs Kriss Nelsons saka: «Neņemot vērā visus negatīvos viņas dzīves aspektus, Meraija viņu ir diezgan idealizējusi. Viņai patīk viņas slavenības koncepts un tas, kā Merilina Monro pie slavas nonāca.»

4. 2001.gadā Meraija cieta no fiziska un emocionāla sabrukuma

Viņa pavadīja divas nedēļas Konektikutas slimnīcā, un iemesls tam bija pilnīga izdegšana. Tas notika vien divus mēnešus pirms filmas «Glitter» iznākšanas. «Augstākais punkts» bija tad, kad viņa neaicināta MTV radījuma ēterā sāka izģērbties un paziņoja: «Ja tev dzīvē nav saldējuma, tad reizēm tu vienkārši kļūsti nedaudz traks.»

5. Meraijas kājas ir apdrošinātas par 1 miljardu dolāru

Viņa apdrošināja savas kājas pēc līguma noslēgšanas ar «Gillette» 2006.gadā. Par godu šim notikumam preses konferencē tika uzslieta teju piecus metrus augsta viņas kāju statuja.

6. Meraija nodarbojusies ar seksu savu dziesmu pavadījumā

Kerija un viņas nu jau bijušais vīrs Niks Kenons savulaik Hovarda Strerna radio raidījumā atklāja, ka nodarbojas ar seksu Meraijas dziesmu pavadījumā, savukārt tad, kad Meraijas nav bijis mājās, viņš klausījies sievas mūziku un… apmierinājis sevi.

7. Meraijai bijis spontānais aborts

Viņa palika stāvoklī neilgi pēc laulībām ar Niku, taču piedzīvoja spontāno abortu. Šīs ziņas pāris noklusēja, līdz paziņoja par grūtniecību 2010.gadā. 2011.gada aprīlī ar ķeizargrieziena palīdzību pasaulē nāca dvīņi Monro un Marokans.