Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Beļģijā aizturēto Abrini un vēl trīs cilvēkus apsūdz «teroristiskās slepkavībās»

FOTO: Reuters/Scanpix

Aizdomās par līdzdalību Parīzes slaktiņā turētajam Beļģijas marokānim Muhamedam Abrini un vēl trim cilvēkiem izvirzītas apsūdzības teroristiskās slepkavībās un par līdzdalību teroristu grupējumā, sestdien pavēstīja Beļģijas prokuratūra.

Abrini arī atzinies, ka viņš ir «vīrietis cepurē», kurš kopā ar spridzinātājiem pašnāvniekiem bija redzams Briseles lidostā.

«Abrini tiešām ir trešais cilvēks, kurš bija klāt uzbrukumos Briseles nacionālajā lidostā,» teikts prokuratūras paziņojumā.

«Viņš atzinās, ka atradies nozieguma vietā. Viņš paskaidroja, ka izmetis jaku miskastē un vēlāk pārdevis savu cepuri.»

Abrini bija pēdējais zināmais Parīzes slaktiņa lietas aizdomās turētais, kurš vēl atradās brīvībā. Divas dienas pirms Parīzes slaktiņa viņš bija redzams benzīntankā Parīzes ziemeļos kopā ar citu šajā lietā aizdomās turēto - Salahu Abdeslamu, kurš arī atrodas apcietinājumā Beļģijā.

Apsūdzības par «piedalīšanos teroristu grupas aktivitātēs un teroristiskās slepkavībās» saistībā Briseles 22.marta teroraktiem izvirzītas aizdomās turētajam, kas prokuratūras paziņojumā identificēts kā Osama K..

Turpinot Parīzes un Briseles teroraktu izmeklēšanu, Beļģijas likumsargi piektdien aizturēja sešus cilvēkus. Aizturēto vidū bija Abrini un Osama K.

Kā vēsta beļģu mediji, apsūdzētais Osama K. ir Osama Krajems.

Osama K. ir atpazīts kā cilvēks, kurš bijis kopā ar teroristu pašnāvnieku Briseles Mālbēkas metro stacijā. Viņš arī iegādājies somas, kurās bija paslēpti Briseles lidostā detonētie spridzekļi, norādīja prokuratūra.

Divi cilvēki, kas tika aizturēti kopā ar Abrini, pēc «rūpīgas izmeklēšanas» atbrīvoti, teikts paziņojumā.

Vēl viens vīrietis, kurš piektdien tika aizturēts vienlaikus ar Osamu K. un prokuratūras paziņojumā tiek identificēts kā Ruandas pilsonis Ervē B.M., «tiek turēts aizdomās par to, ka viņš piedāvājis palīdzību kā Muhamedam Abrini, tā Osamam K.».

Viņam izvirzītas apsūdzības par piedalīšanos teroristu grupas aktivitātēs un «līdzdalību teroristiskās slepkavībās».

Vēl vienam aizdomās turētajam Bilalam E.M. izvirzītas apsūdzības «teroristu grupas aktivitātēs un par līdzdalību teroristiskās slepkavībās», pastāvot aizdomām, ka viņš palīdzējis Abrini un Osamam K., norādīja prokuratūra.

Jau vēstīts, ka teroristi 22.martā uzspridzinājās Briseles lidostā un metro, nogalinot 35 cilvēkus un 340 ievainojot. Pastāv aizdomas, ka šos uzbrukumus sarīkojušie džihādisti bijuši saistīti ar teroristiem, kuri Parīzē 13. un 14.novembrī nogalināja 130 cilvēkus.

Noskaidrots arī, ka trīs teroristi, kuri uzspridzinājās Briseles lidostā un metro, iepriekš bija zināmi policijai.

Par abiem uzbrukumiem atbildību ir uzņēmies džihādistu grupējums «Islāma valsts».