S, 30.09.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Norvēģija pārsūdzēs spriedumu lietā pret Bēringu-Breivīku

BNS
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Reuters/Scanpix

Norvēģijas valsts pārsūdzēs spriedumu, ar kuru masu slepkavas Andersa Bēringa-Breivīka turēšana vieninieka kamerā atzīta par «necilvēcīgu» izturēšanos, otrdien pavēstīja valdība.

«Esmu lūdzis ģenerālprokuroru pārsūdzēt spriedumu,» teikts tieslietu ministra Andersa Anundsena paziņojumā.

Norvēģijas tiesa 20.aprīlī daļēji apmierināja masu slepkavas Andersa Bēringa-Breivīka prasību pret valsti par viņa «necilvēcīgajiem» ieslodzījuma apstākļiem.

2011.gada 22.jūlijā Bērings-Breivīks sarīkoja sprādzienu Norvēģijas valdības ēku kvartālā Oslo centrā, nogalinot astoņus cilvēkus, bet tad devās uz Ūteijas salu, kur Darba partijas jauniešu organizācijas vasaras nometnē nošāva 69 cilvēkus - pārsvarā pusaudžus, no kuriem jaunākā nesen bija nosvinējusi 14.dzimšanas dienu.

2012.gada 24.augustā Oslo tiesa atzina Bēringu-Breivīku par vainīgu 77 cilvēku slepkavībā, piespriežot viņam maksimāli iespējamo 21 gadu cietumā ar iespēju soda termiņu pagarināt, ja pēc tā izciešanas viņš tiks atzīts par joprojām bīstamu sabiedrībai.

Tiesa piecu tiesnešu sastāvā vienbalsīgi Bēringu-Breivīku atzina par pieskaitāmu, uz ko bija uzstājis arī viņš pats, lai gan prokuratūra lūdza atzīt viņu par psihiski slimu un nozīmēt piespiedu ārstēšanu slēgta tipa iestādē.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu