T, 27.09.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Vadība: «Liepājas metalurgā» nevar ienākt jebkurš, kuram tas ienāk prātā

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 4
Foto: Edijs Pālens/LETA

Ņemot vērā, ka AS «KVV Liepājas metalurgs» dīkstāves režīmā ir samazinājušies loģistikas operāciju apjomi un darbinieku skaits, uzņēmuma vadība pieņēmusi lēmumu samazināt apsardzes izdevumus, atsakoties no daļas pakalpojumu, kas līdz šim tika saņemti no apsardzes uzņēmuma «G4S», aģentūru LETA informēja «KVV Group» preses sekretāre Nataļja Napadovska.

«Tas nenozīmē, ka esam palikuši bez apsardzes, un teritorijā var ienākt jebkurš, kuram tas ienāk prātā,» saka uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Igors Talanovs.

«KVV Liepājas metalurgs» ir iekšējās apsardzes dienests, uzņēmuma teritorijā visu diennakti darbojas videonovērošanas sistēmas, signalizācijas un apsardzes sensori. Informācija tiek atspoguļota «KVV Liepājas metalurga» apsardzes dienesta videonovērošanas monitoros.

«Mēs turpinām sadarbību ar apsardzes firmu «G4S», kas šo informāciju saņem tiešsaistes režīmā,» piebilst Talanovs.

Ņemot vērā to, ka rūpnīca ir dīkstāves režīmā, ir samazināta apsardzes režīma intensitāte un lielākā daļa telpu ir slēgta. «Tomēr rūpnīca tiek apsargāta un svarīgākajos apsardzes dežūrposteņos, kā arī diennakts videonovērošanas centrā uzturas «KVV Liepājas metalurga» apsardzes dienesta darbinieki, kas nepieciešamības gadījumā var aizturēt drošības režīma pārkāpējus vai izsaukt Valsts policiju,» situāciju komentē Talanovs.

Jau ziņots, ka Valsts kase un Privatizācijas aģentūras (PA) meitasuzņēmums SIA «FeLM» noslēdza cesijas līgumu par valsts prasījuma pret AS «KVV Liepājas metalurgs» cedēšanu.

Prasījuma cedēšanas līgums tika noslēgts atbilstoši Ministru kabineta (MK) lēmumam, kas atļāva PA dibināt sabiedrību, kuras vienīgais darbības mērķis būs prasījuma pret «KVV Liepājas metalurga» pārvaldīšana.

Šā gada 22.martā MK nolēma atļaut PA dibināt sabiedrību, kurai Valsts kase cedēs valsts prasījumu pret «KVV Liepājas metalurgu». Cesijas līgums paredz, ka tiek cedēts valsts pamatsummas prasījums pret «KVV Liepājas metalurgu» ar visiem nodrošinājumiem un blakus prasījumiem. Šāds risinājums tika atbalstīts, pamatojoties uz konsultanta SIA «Deloitte Latvia» ieteikumu.

Cesijas līgums paredz, ka «FeLM» pakāpeniski nodrošinās valsts līdzekļu atgūšanu, restrukturizējot valsts prasījumu, kā arī izvērtējot nepieciešamību restrukturizēt uzņēmuma pamatdarbību kopumā.

PA līdz 1.jūnijam ir jāpiedāvā risinājums, kā rīkoties ar «KVV Liepājas metalurgam» izsniegto valsts kredītu, lai valsts naudu atgūtu pārskatāmā nākotnē.

Jau vēstīts, ka Ukrainas investori «KVV Group» ir pieņēmuši lēmumu par AS «KVV Liepājas metalurga» rūpnīcas konservāciju. Šādu lēmumu «KVV Group» vadība pieņēmusi, ņemot vērā to, ka saglabājas ilgtermiņa negatīvie faktori, kas rada šķēršļus uzņēmuma darbībai - «pasaules metalurģijas tirgu pārņēmusī krīze, parādsaistības nodrošinātajiem kreditoriem un valsts neieinteresētība sniegt atbalstu nozarei».

Iekonservējot rūpnīcu, «KVV Liepājas metalurgs» plāno atlaist ap 300 darbinieku, bet aptuveni 100 darbiniekus paturēs tā sauktajā dežūrrežīmā.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 4

Tēmas

Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu